Kalendārs

Atpakaļ

VASARALielā / Mazā zāle

(Лето)
Krievija, 2018
Garums: 2 st. 6 min.
Biogrāfija, mūzika, drāma
Režisors: Kirils Serebreņņikovs
Lomās: Teo Jū, Irina Staršenbauma, Romāns Biliks, Filips Avdejevs, Aleksandrs Kuzņecovs, Jūlija Auga, Ņikita Jefremovs, Aleksandrs Gorčiļins, Lija Ahedžakova, Jeļena Korņejeva, Aleksandrs Baširovs, Seva Novgorodcevs

Nostalģisks stāsts par mūziku un jaunību, brīvību un mīlestību, meklējumiem un lielām cerībām 1980. gadu Ļeņingradā.
Liriskā "Vasara" neapšaubāmi ir labākā Kirila Serebreņņikova filma, kurā par diriģentu un vienu no galvenajiem varoņiem kļuvusi mūzika.

Elegants pētījums par mākslinieka vietu pasaulē, viņa dramatisko nespēju ieraudzīt sevi no malas, atrast racionālu pielietojumu savām spējām un aizstāvēties no skauģiem un viduvējībām.

Šī ir gan postmoderna rokopera, gan rekviēms pēdējai krievu sētnieku un sargu paaudzei, gan izjusts mīlasstāsts. Filma ir vizuāli iespaidīga: melnbaltajos kadros uzdzirkst krāsu akcenti, attēls šķiet bezgalīgs (operators - Vladislavs Opeljancs). Montāža ir spraiga, pārliecinoša, inovatīva un azartiska.

Filmai "Vasara" nepieciešams skatītājs, kas spētu izcelt kino no daudzajiem kontekstiem (vēsturiskā, festivālu, tiesībaizsargājošā...), kuros tas ieslēgts, un gūt baudījumu kā no senas un iemīļotas, tomēr pārsteidzoši svaigu skanējumu ieguvušas mūzikas koncerta.

Filma krievu valodās ar subtitriem latviešu valodā.

Vecuma ierobežojums: 18+

Kinoteātrī "Splendid Palace" no 5.oktobra!

– Drukāt dokumentu