Kalendārs

Atpakaļ

Štirlics iet pa gaiteni/Штирлиц идёт по коридоруLielā zāle
ŠTIRLICS IET PA GAITENI. PA KĀDU GAITENI? PA MŪSU GAITENI!


Pirmo reizi Latvijā – pazīstamais Teatr.doc no Maskavas. Sestdien, 16. februārī Rīgas Kongresu namā notiks izrāde “Štirlics iet pa gaiteni”. Tā ir emocionāli nostalģiska komēdija par neizturamu sievietes mīlestību un neizturamām vīriešu fantāzijām valstī, kur Štirlics vēl joprojām ir galvenais varonis-mīļākais. Izrāde par mums pašiem ir domāta mums – visiem, kuri auguši un dzīvojuši milzīgajā valstī. Aktieru izpildījums ir ekscentrisks un lirisks, tas balansē uz teātra huligānisma un smalkas psiholoģijas asmeņa. Aktieri izspēlē stāstu tik spēcīgi un dziļi, it kā sižets izvērstos nevis “hruščovkā”, bet gan Šekspīra traģēdijas ārēs.
Teatr.doc izrādes “Štirlics iet pa gaiteni” pirmizrāde notika 2018. gada 22. jūnijā. Jeļenas Ševčenko iestudējums pēc Allas Sokolovas slavenās lugas “Farjatjeva fantāzijas” guvis neiedomājamu atsaucību skatītāju vidū (internetā publicēta virkne atsauksmju). Šeit minēsim tikai dažas no tām:

Guļnara Gafarova
Ļoti pateicos par iespēju iepazīties ar neiedomājami talantīgiem cilvēkiem. Man patiešām bija vajadzīgas īstas, neliekuļotas jūtas. Bija viss! Pat vairāk. Bija tā, ka baidījos: izrāde nupat beigsies, taču gribējās vēl mazliet jūtu, vārdu un skatienu. Lūdzu, spēlējiet vēl, tas jānoskatās arī maniem draugiem!

Xenia Entelis
No visas sirds pateicos Jeļenai Ševčenko un visiem aktieriem!!! Sajūta bija tāda, it kā jūs visi kā donori piepildītu dvēseli ar dzīvību un jēgu!!! Gribas elpot un skatīties apkārt! Neticamā Maša Maškova, smalka, jūtīga, cēla, ne acu neatraut! Agnija Kuzņecova – atklājums, gluži kā nazis sirdī, citādi nemaz nepateiksi!!! Oļegs Makarovs – sāpes! Juļa Silajeva – anestēzija! Bet Ļena Ševčenko – gaisma un bērnība!!! Šī izrāde ir īstākais dzīvības eliksīrs!!! Paldies jums par šo laimi!!!!!!!

Nikolajs Fohts
Manuprāt, izrāde ir unikāla. Farjatjeva fantāziju ir daudz, ar to izdevies "tikt klāt", it kā no jauna atklāt Allas Sokolovas lielisko, asprātīgo un precīzo tekstu. Dīvaini, taču skatītājam tas sagādā milzu pārsteigumu. Man šķiet, otra tāda Farjatjeva nav. Tik precīza, maiga, smieklīga un tuva.

Alex Sacha Slobodyanik

Izcila izrāde. Tā ir jāredz visiem! Nedomājiet, ne jau "tāpēc, ka...". Vienkārši aizejiet.


Pasākuma valoda: Pasākums krievu valodā.

Biļešu cenas: 14.00 - 28.00

Papildus informācija:

DARBOJOŠĀS PERSONAS UN AKTIERI:

Pāvels Farjatjevs – OĻEGS MAKAROVS
Viņa tante – JEĻENA ŠEVČENKO
Aleksandra – MARIJA MAŠKOVA / OLGA LOMONOSOVA
Ļubova – AGNIJA KUZŅECOVA
Aleksandra un Ļubovas māte – JŪLIJA SILAJEVA

INFORMĀCIJA PAR AKTIERIEM

OĻEGS MAKAROVS – Vahtangova vārdā nosauktā teātra vadošais aktieris, tēlojis uz tā skatuves vairāk nekā 20 lomas, kuru vidū ir Hļestakovs “Revizorā” un Ļenskis izrādē “Jevgeņijs Oņegins”. Vairāk nekā 30 darbi kino un televīzijā (“Turku gambīts”, “Pa ceļam uz sirdi”, “Aizejošais raksturs”, “Tirgones”).

JEĻENA ŠEVČENKO – Krievijas Teātra mākslas institūta absolvente, teātra un kino aktrise. Tēlojusi vairāk nekā 40 filmās (“Nabaga bārenīte”, “Māmiņ, nebēdā”, “Vēlēšanu diena”).

OLGA LOMONOSOVA – Horeogrāfijas skolas un B.Ščukina vārdā nosauktās teātra skolas absolvente. Strādā “Citā teātrī”. Vairāk nekā 50 lomas kino un televīzijā.

MARIJA MAŠKOVA – pirmo reizi uz teātra skatuves kāpusi 7 gadu vecumā. B.Ščukina vārdā nosauktās teātra skolas absolvente, strādā teātrī Ļenkom. Vairāk nekā 40 lomas kino un televīzijā.

AGNIJA KUZŅECOVA – B.Ščukina vārdā nosauktās teātra skolas absolvente. Strādā teātrī “Praktika”. Vairāk nekā 50 lomas kino un televīzijā (“Ražots PSRS”, “MosGaz”).

JŪLIJA SILAJEVA – no 1989. gada – Majakovska vārdā nosauktā teātra aktrise, iesaistīta 7 pašreizējā repertuāra izrādēs. 35 lomas kino un televīzijā (“Tiksimies Taiti”, “Nevajadzīgu cilvēku sala”).

Režisore – JEĻENA ŠEVČENKO
– Drukāt dokumentu