Kalendārs

Atpakaļ

7 MILJARDI GADU PIRMS PASAULES GALA seanss ar “Baložu pilni pagalmi” muzikālo ievaduLielā zāle

Piedalies fināla balsojumā par Latvijas "Kultūrvietu 2018"!

Balso par kinoteātri "Splendid Palace"'!

Leģendārās latviešu grupas “Baložu pilni pagalmi” mūzikai filmā ir svarīga loma – galveno varoņu mīlasstāsts norisinās tās pavadībā.
7 miljardi gadu pirms pasaules gada” skaņu celiņā iekļauti arī ieraksti, kas līdz šim nav izdoti. Pavisam nesen tie apkopoti minialbumā (EP), kura prezentācija notiks pirms filmas seansa 8. februāra vakarā – akustisku muzikālo ievadu sniegs grupas dalībnieki Māris Šverns un Klāvs Lauls.
Pēc seansa filmas veidotāji aicina uz “Baložu pilni pagalmi” koncertu klubā “Republika” – uzrādot kino biļeti, pirmais dzēriens par puscenu!

Latvija, 2018 | Garums: 1 st. 18 min. | Drāma | Režisors: Jānis Ābele | Lomās: Raimonds Celms, Jana Herbsta,  Emmanuel Mouret, Leons Leščinskis

Anna un Leo sastopas Francijas dienvidos. Viņš studē restaurāciju, viņa – jau sen kā apmetusies uz dzīvi Marseļā un… ir pārsteidzoši līdzīga sievietes tēlam, ko puisis atsedz kādas baznīcas altārgleznas apakšslānī. Pēc īsā romāna Francijā Leo atgriežas Latvijā un atkal pēc brīža satiek Annu, kura ir atgriezusies par spīti tam, ka starp sevi un Rīgu ir nodedzinājusi visus tiltus. Viņu milestība uzplaukst un viņi bauda viens otra tuvumu, tomēr jo tuvāk viņi viens otru pielaiž, jo daudz nesasniedzamāka Anna kļūst.

Šī debijas filma pārstāv Latvijā ne pārāk populāro melodrāmas jeb precīzāk drāmas par cilvēku savstarpējām jūtām žanru, kurš tomēr vienmēr ir tik vilinošs daudziem kino skatītājiem. Režisors turpina starptautisku atzinību guvušajā īsfilmā “Augstāk par zemi” sāktās pārdomas par mīlestību un jaunības alkām savā pirmajā pilnmetrāžas spēlfilmā, kuras galvenie iedvesmas avoti ir franču Jaunais vilnis un Francijas kino kopumā. Filma risina mūžseno tēmu par cilvēku vēlmi mīlēt un būt mīlētiem. Šajā ar mistikas noskaņu apvītajā mīlasstāstā, kurš risinās 7 miljardus gadu pirms pasaules gala, liekot uzsvaru uz to, ka iespējams daudz sarežģītāk ir nevis mīlēt pašam, bet gan ļaut mīlēt sevi.
Filma latviešu, franču, angļu valodās ar subtitriem latviešu valodā.

Vecuma ierobežojums: 12+

Ieeja uz īpašo seansu: 8.00 EUR, skolēniem, studentiem un pensionāriem, uzrādot apliecību - 6.00 EUR.

– Drukāt dokumentu