Kalendārs

Atpakaļ

AVIS KINO VAKARI - DESMIT IZCILI CEĻOJUMI “Lietus vīrs”Lielā zāle

2019. gadā ar vēl nebijušu kinolektoriju klasiskā kino cienītājus priecēs kinoteātris “Splendid Palace”, aicinot baudīt brīvību, romantiku, spriedzi un piedzīvojumus road movie žanra desmit izcilākajās filmās. “Splendid Palace” sadarbībā ar pilna servisa līzinga un autonomas uzņēmumu AVIS piedāvā iespēju iepazīt pasaulē iemīļotā žanra labākos paraugus, kurus izvēlējušies kino eksperti. Pirms katra seansa uz sarunām par līkločiem, negaidītiem pagriezieniem, pitstopiem, ceļabiedriem un citām neatņemamām žanra sastāvdaļām aicinās kompetenti līdzbraucēji – kinokritiķi, aktieri un cilvēki, kuru ikdiena saistīta ar auto.

RAIN MAN
ASV, 1988
Garums: 2 st. 13 min.
Drāma
Režisors: Barijs Levinsons
Lomās:  Dustin Hoffman, Tom Cruise, Valeria Golino

Čārlijs ir veiksmīgs jauns cilvēks, kurš pieradis pie labklājības. Jauki iecerēto nedēļas nogali kopā ar draudzeni, izjauc negaidīts telefona zvans par Čārlija tēva nāvi. Testamentā atklājas, ka trīs miljonu lielo mantojumu tēvs ir novēlējis nevis savam veiksmīgajam dēlam, bet gan kādam citam cilvēkam. Čārlija attiecības ar tēvu visu dzīvi ir bijušas sarežģītas, bet bērnības traumām pieder arī kāds sapnis par Lietusvīru, kurš tumšās naktīs nāk apciemot.

Neslēpjot savu sašutumu, Čārlijs nejauši noskaidro, ka viņam ir vecākais brālis Reimonds, kurš slimo ar autismu un savu dzīvi pavada psihiatriskajā klīnikā. Garīgi neveselajam brālim atklājas fenomenālas spējas atcerēties skaitļus, tomēr viņš nesaprot naudas vērtību.

Nolūkā atgūt savu mantojuma daļu, Čārlijs izzog brāli no slimnīcas. Tā kā Reimonds baidās lidot ar lidmašīnu, abi brāļi kopā dodas Odisejas cienīgā braucienā cauri visai Amerikai ar savas dzimtas veco automobili.

Filma ir smeldzīgs stāsts par diviem brāļiem un viņu attiecību veidošanās smalkajiem tīmekļiem. Drāmas elementi mijas ar spilgtām komiskām epizodēm. Filma saņēmusi Berlīnes Starptautiskā kinofestivāla galveno balvu 1989. gadā un 4 Oskara balvas, tostarp par labāko filmu un Dastina Hofmana (Reimons) aktierdarbu. Savukārt Čārlija lomā izcils ir jaunais Toms Krūzs. Filmas režisors Barijs Levinsons parādās filmā kā viens no klīnikas ārstiem.

“Lietus vīrs” ir iegājusi kino vēsture kā viena no labākajām astoņdesmito gadu filmām.

Kas gan būtu ceļojums bez lieliska līdzbraucēja! Cikla otrā seansa līdzbraucēji būs brāļi Pauls un Ģirts Timroti. 

Filma angļu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodās.
 

Ieeja: 8.00 EUR, skolēniem, studentiem un pensionāriem, uzrādot apliecību - 6.00 EUR!

– Drukāt dokumentu