Kalendārs

Atpakaļ

Krievu mīlas stāsti. Pikaso, Dali, Matiss, EkziperīLielā zāle

Krievu mīlas stāsti.  20. gadsimta ģēniji:  Pikaso, Dali, Matiss, Sent-Ekziperī Biogrāfa Igora Oboļenska lekcija-monoizrāde

Pazīstamā rakstnieka un biogrāfa Igora Oboļenska programma  ir vēsturisks ceļojums, kas vēsta par 20. gadsimta ģēniju un krievu sieviešu mīlestību. Šo sižetu varoņu likteņi ir cieši savijušies ar mākslas, literatūras un modes vēsturi.

Ģeniālais Pablo Pikaso bija precējies ar krievu balerīnu Olgu Hohlovu, bet Salvadora Dali mūža mīlestība bija meitene no Kazaņas, kas dēvēja sevi par Galu. Krievu mūza – sibīriete Lidija Dilektorska – bija arī franču dižgaram Anrī Matisam. Mākslinieka radītie daiļavas portreti tiek pelnīti uzskatīti par spilgtākajām viņa daiļrades pērlēm. Ne tik plaši zināms ir “Mazā prinča” autora Antuāna de Sent-Ekziperi un Krievijas imperatora Aleksandra Otrā mazmeitas, skaistās franču modeles un aktrises Natālijas Palejas mīlas stāsts.

Revolūcija un pilsoņu karš atstāja dziļas pēdas krievu cilvēku likteņos. Biogrāfs Igors Oboļenskis jau daudzus gadus pēta krievu emigrācijas un Romanovu ģimenes vēsturi un ir vairāku grāmatu, pētījumu un dokumentālo filmu autors. I. Oboļenskis ir pabijis daudzās, ar šīs programmas varoņiem saistītās vietās – mājās, baznīcās, muzejos, un pilīs, kā arī ticies ar daudziem krievu emigrācijas pārstāvju pēcnācējiem. Zinātnieks aicina visus interesantus uz savu autorvakaru, kurā ar prieku dalīsies ar klausītājiem savos iespaidos un atklājumos.   

Gaidām 28. februārī plkst. 19.00, Splendid Palace Lielajā zālē.  Biļetes pieejamas Splendid Palace un “Biļešu Serviss” kasēs

Vairāk informācijas: https://www.facebook.com/kulturasLINIJA/
– Drukāt dokumentu