Kalendārs

Atpakaļ

Karalienes bez grima: Ļubova Orlova, Vija Artmane, Ludmila GurčenkoLielā zāle

Karalienes bez grima. Ļubova Orlova, Ludmila Gurčenko, Vija Artmane. Triumfs uz ekrāna un drāma aiz kulisēm.  Igora Oboļenska lekcija –monoizrāde.

Krievijas biogrāfa Igora Oboļenska programma no cikla “Skaistuma liktenis” ir veltīta sava laika spožāko un slavenāko aktrišu likteņiem.  Uz teātru skatuvēm un kinoekrāniem viņas bija zvaigznes un dīvas.  Bet kāda bija viņu dzīve ārpus publiskās slavas, tā, kas parasti paliek aiz kadra?  Biogrāfam Igoram Oboļenskim ir izdevies ielūkoties leģendāro aktrišu dzīves aizkulisēs.  

Programmas žanrs – lekcija –monoizrāde, kuras laikā tiks demonstrētas retas fotogrāfijas un kadri. Skatītāji uzzinās atbildes uz daudziem jautājumiem, kas tika uzskatīti par “ļoti personiskiem”.

Igors Oboļenskis ir ticies ar cilvēkiem, kas pazina Ļubovu Orlovu, pierakstījis viņu atmiņas. Ar Ludmilu Gurčenko viņš ir ticies personīgi, veidojot dokumentālo filmu par viņu.  Atsevišķa tēma - biogrāfa tikšanās ar Viju Artmani, ar kuru viņš iepazinās aktrisei veltītās dokumentālās filmas tapšanas laikā.  Ar saviem atklājumiem Igors Oboļenskis  dalīsies ar savas jaunās programmas skatītājiem.  Tā būs atzīšanās mīlestībā  karalienēm – tik ļoti dažādajām un mīlētajām.

Zinātnieks aicina visus interesantus uz savu autorvakaru, kurā ar prieku dalīsies ar klausītājiem savos iespaidos un atklājumos.

Izrāde Rīgā veltīta Vijas Artmanes 90. dzimšanas dienai.
 
Vairāk informācijas: https://www.facebook.com/kulturasLINIJA/
– Drukāt dokumentu