Kalendārs

Atpakaļ

Rīgas Ritmi 2019 / A BU + TIANCHANG BandLielā zāle

"Tianchang Band" ir augsti profesionālu mūziķu grupa no Ķīnas, kuru stils ir ķīniešu tautas mūzikas apvienojums ar rietumu džezu. Grupa savā mūzikā integrē tādus ķīniešu elementus kā dzeju, tautas mūziku, par ķīniešu vēsturi vai mūsdienu situāciju vēstošas tēmas un pat ķīniešu jūtas, sajaucot to visu ar rietumu moderno mūziku.

Grupas kompozīcijām ir spēcīga ķīniešu aura, bet galvenā ideja ir apvienot mūzikā austrumu un rietumu kultūras, atgādinot, ka mēs dzīvojam vienā pasaulē.

"Tianchang Band" uzstājušies ASV, Krievijā, Meksikā, Rumānijā, Bulgārijā, Ukrainā, Horvātijā, Serbijā un citās valstīs. 2016. gadā "Tianchang Band" apvienoja ķīniešu tautas mūziku ar simfonisko mūziku un džezu arī ierakstos, izdodot arī vairākus oriģināldarbus.

A Bu ir tikai 19 gadus vecs Ķīnas pianists, kurš nupat uzvarēja jauno džeza izpildītāju konkursā "Riga Jazz Stage". A Bu dzīvo Ņujorkā, kur studē klasisko mūziku prestižajā Džuljarda skolā. Viņš regulāri koncertē dažādās pasaules vietās, allaž aizgrābjot publiku ar savu fantastisko spēju brīvi improvizēt.

Neparasto skatuves vārdu jau pirms 18 gadiem izdomāja pianista tēvs, atdarinot mazuļa pirmās izrunātās skaņas. Līdz šim ierakstīti trīs A Bu albumi. Divi tapuši trio sastāvā, bet trešais ir solo albums "Live at Beijing Poly Theater", kas pagaidām izdots tikai Ķīnā, bet jau drīzumā būs pieejams arī citviet.

Par vienu no saviem netiešajiem skolotājiem A Bu uzskata Dominikānas Republikas pianistu Michel Camilo. Tieši viņa ieraksti bija pirmais impulss tam, lai A Bu sāktu brīvi un aizrautīgi improvizēt, nepazaudējot lielisku grūva izjūtu.

Jau 14 gadu vecumā viņš uzstājies kopā ar amerikāņu leģendāro džeza pianistu Chick Corea, bet nākotnē plāno kādu kopīgu mūzikas programmu arī ar mūsu pašu Latvijas Radio bigbendu.

 

 


Pasākuma valoda: Latviešu un angļu

Biļešu cenas: 17.00-50.00 EUR– Drukāt dokumentu