Atpakaļ

Jaunumi

Šahs Briljantu Karalienei - restaurētās versijas pirmizrāde!

Pirmdien, 3. jūnijā, godinot kinorežisora Aloiza Brenča 90. jubileju Nacionālais Kino centrs un ES Radošā Eiropa MEDIA birojs rīko profesionāļu DISKUSIJU PAR KRIMINĀLŽANRA KINO IZAICINĀJUMIEM un sadarbībā ar Latvijas Nacionālais arhīvs piedāvā PIRMIZRĀDI detektīvfilmas “ŠAHS BRILJANTU KARALIENEI” (1973) restaurētajai versijai.
Ieeja visos pasākumos bez maksas.

PIRMDIEN, 3. JŪNIJĀ
17:00 DISKUSIJA PAR KRIMINĀLŽANRA KINO IZAICINĀJUMIEM (kinoteātra Kino "Splendid Palace" pagrabzālē Cafe Film Noir)
Piedalās kinozinātniece un kinovēsturniece Inga Pērkone, sinefils un LKA Nacionālā Filmu skola vadītājs #JānisPutniņš, kinorežisors un Latvijas filmas Latvijas simtgadei kriminālfilmas 1906 - Film autors Gatis Šmits, Latvijas Rakstnieku savienība vadītājs Arno Jundze, rakstniece un kriminālliteratūras pārzinātāja Dace Ruksane, kino un TV filmu režisors #ArmandsZvirbulis, kinozinātniece, film noir žanra speciāliste un Nacionālais Kino centrs vadītāja Dita Rietuma.

19:30 Restaurētās versijas pirmizrāde ŠAHS BRILJANTU KARALIENEI (kinoteātra Kino "Splendid Palace" Lielā Zāle)
Šī filma ir pirmā, kas aizsāka Aloiza Brenča kriminālfilmu sēriju 20. gadsimta 70. un 80. gados – turpmāk viņš gandrīz katru gadu uzņēma pa detektīvam un ar to padarīja Rīgas kinostudiju slavenu visas Padomju Savienības mērogā, piesaistot skatītāju miljonus. Lomās - Lilita Ozoliņa, Lidija Pupure, Gunārs Cilinskis, Uldis Dumpis uc.

CETURTDIEN, 6. jūnijā
16:00 Rīgas Kino muzejs / Riga Film Museum tiks atklāta Mini izstāde "Tikai nedariet muļķības", kas fokusējas uz jubilāra kriminālfilmās atrodamo spēles un maskēšanās elementu.
18:00 Kino "Splendid Palace" Mazajā zālē sāksies Latvijas Kinematogrāfistu savienība rīkota restaurētas versijas pirmizrāde kriminālfilmai "Dāvanas pa telefonu" (1977).

Vairāk informācijas: http://nkc.gov.lv/aktualitates/aloiza-brenca-jubilejas-nedela/Share


– Drukāt dokumentu