Atpakaļ

Jaunumi

SVINĒSIM KOPĀ! SIMTGADES PASĀKUMI RĪGAS KONGRESU NAMĀ!

17.–20. novembris Rīgas Kongresu nama vestibilā

Rīgas mākslas skolu audzēkņu Latvijas valsts simtgadei veltīta izstāde “Mūsu Latvija”

Izstādē apkopoti labākie no darbiem, kas par šo tēmu radīti Māras Muižnieces Rīgas Mākslas skolā, Pārdaugavas Mūzikas un mākslas skolā, Bolderājas Mūzikas un mākslas skolā un Latgales priekšpilsētas Mūzikas un mākslas skolā. Kopā tie ir vairāk nekā 60 mākslas darbi: gleznojumi guašas, akvareļa, pasteļa un akrila tehnikā, tušas zīmējumi, aplikācijas, kolāžas, kā arī datorgrafikas darbi. Savās kompozīcijās bērni un jaunieši stāsta par to, kas viņiem ir svarīgs Latvijas vēsturē, šodienas norisēs un arī cenšas ielūkoties nākotnē. Jaunie mākslinieki parādījuši savu redzējumu par tiltu, kas vieno valsts vēsturi, šodienu un rītdienu. Savas zemes un valsts patriotisms ir izstādes stūrakmens, uz kura balstās darbos attēlotie notikumi, izzinot senatni vai sapņojot par nākotni. Autoru vecums: no 8 līdz 16 gadiem.

Rīko Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Māras Muižnieces Rīgas Mākslas skolas, Bolderājas mūzikas un mākslas skolas, Pārdaugavas Mūzikas un mākslas skolas un Latgales priekšpilsētas mūzikas un mākslas skolas Latvijas valsts simtgadei veltīta izstāde. Rīko Māras Muižnieces Rīgas Mākslas skola

Rīgas Kongresu namā. Koncerts “Būsim lieli līdzi Saulei!” 18.11. plkst. 12.00 un 19.11. plkst. 15.00

Piedalās Rīgas mūzikas skolu apvienotais simfoniskais orķestris, diriģents Kaspars Ādamsons, Latvijas Kultūras akadēmijas jauktais koris “Sõla”, mākslinieciskais vadītājs Kaspars Ādamsons, diriģenti Laura Štoma un Artūrs Oskars Mitrevics. Solisti: Annija Putniņa, Daumants Kalniņš un Rihards Mačanovskis.

Gadalaiku maiņa dabā, sabiedrības dzīve, indivīda dzīves ceļš – viss ir pakļauts saules gaitas ritmam. Koncerts izskanēs kā himna indivīda un pasaules pārvērtībai, brīvībai. Cilvēka dvēsele atdzimst nākamajās paaudzēs un dzīvo caur saviem darbiem. Laiks un telpa saplūst milzīgā portālā, izdziest līdzšinējie mērogi, mūsu saules sistēma traucas visumā starp zvaigznēm un miglām. Skanot sfēriskām skaņām, portāls sāk atdzīvoties – noslēpumaini mirdzēt, viļņoties. No tā ārā nāk ļaudis – mūžības ļaudis, ārpus laika un telpas esoši – tie ir koncerta dalībnieki. Šo portālu jeb lielo Saules enerģijas bumbu, skanot latviešu komponistu Pētera Barisona, Ringolda Ores, Baumaņu Kārļa, Imanta Kalniņa, Mārtiņa Brauna, Zigmara Liepiņa, Jāņa Lūsēna, Ulda Marhilēviča mūzikai, klausītāji brīžiem varēs redzēt kā noslēpumainu atspulgu jeb ekrānu, kura “dzīlēs” parādās, uzzibsnī un atkal pazūd nozīmīgas bijušo un esošo (iespējams arī nākotnes) laiku liecības. Koncerta izskaņā visi dalībnieki atkal dosies iekšā portālā, tiecoties pretī jauniem laikiem, jaunai simtgadei.

Scenārijs un režija: Inga Tropa, scenogrāfs Artūrs Arnis, video māksliniece Laima Hauka, gaismu mākslinieks Ivars Vācers. Rīko RD IKSD Rīgas pašvaldības Kultūras iestāžu apvienība.

Informācija par ielūgumu iegūšanu - Ielūgumi no 5. novembra “Biļešu paradīzes” kasēs. Share


– Drukāt dokumentu