Atpakaļ

Telpu noma

Melngalvju nams – Svētku zāle

Veids
Banketu zāles
Platība (m2)
330 m2
Viesu skaits
250

Pārbaudīt pieejamību

Apraksts

Kristāla lustru apmirdzētā Svētku zāle ir greznākā sarīkojumu zāle Rīgā. Atjaunota tās pirmskara izskatā un dekorēta karaļu portretiem, tā lieliski kalpo gan skaistām viesībām, gan prominentām pieņemšanām. Šeit savus ārzemju viesus sagaidījuši Latvijas valstsvīri un koncertus snieguši mūsu izcilākie mākslinieki. Zālei piekļaujas Lībekas zāle un kabineti, kas ļauj ērti izvietot apkalpojošo personālu un nodalīt banketa zonu; plašā terase paver skatu uz Rātslaukumu.

Svētku zāle atjaunota tādā izskatā, kāda tā redzama pirmskara fotogrāfijās. Griestos apskatāma 1900. gadā tapušā gleznojuma “Svētā Maurīcija apoteoze” kopija, bet gala sienā redzams Melngalvju biedrības ģerbonis.
Melngalvju namā atradusies vērtīga gleznu kolekcija – virkne Zviedrijas un Krievijas valdnieku portretu un citas gleznas. Daudziem portretiem tikuši darināti īpaši ietvari, kas bija izcili kokgriezuma mākslas meistardarbi. 1941. gadā gleznas sadega. Daļa no tām kopiju veidā apskatāma arī jaunuzceltā Melngalvju nama Svētku zālē. 2006. gadā portretu galerija tika papildināta ar Rīgas vēsturē nozīmīgu valdnieku – Polijas karaļa Stefana Batorija un Svētās Romas impērijas imperatora Kārļa V – portretiem.– Drukāt dokumentu