Atpakaļ

Jaunumi

04/11 dokumentālā filma ”Aleksandrs Laime un Anhela ūdenskrituma dimanti” skatāma kino!

Dokumentālā filma

Latvija, 2011

National Geographic" stilā veidotās filmas vēsta par latviešu izcelsmes dēkaiņiem, kas pazīstami visā pasaulē, un kuru dzīvesstāsti aizrāvuši un iedvesmojušas daudzus sekotājus.

Noklausījies Džimmija Angela stāstus par slaveno "Zelta Upi " Venecuēlas džungļu vidū, Aleksandrs Laime devās meklēt zeltu un dimantus. Nav zināms vai vainagojās panākumiem viņa meklējumi, bet Kanaimas iedzīvotāji līdz pat šai dienai sauc viņu par Dimantu karali – tā, kā savulaik Laimi nodēvēja indiāņi.

Ko īsti Dimantu karalis atrada alā pie pasaulē augstākā Anhela ūdenskrituma un vai tiešām bija Laimes dimanti?

Filmas režisors Vladislavs Ščepins (Krievija), līdz šim bijis producents vairākām filmām - režisora A.Kota filma "Zivs" ieguvusi vairākas starptautisku festivālu balvas, veidojis vizuālo tēlu tādiem zināmiem brendiem kā - Zeļonaja marka. Filmu ciklā "Veiksmes ceļinieki" šī jau ir trešā filma, kurā V.Ščepins piedalās kā režisors. Operators Valdis Celmiņš apguvis operatora zināšanas ne tika Latvijas Kultūras akadēmija, bet arī Ohio universitātē (ASV). Šobrīd labi pazīstamu vides filmu operators - Dubļi (2010), Selekcija (2009), Un džess (2009), Sarkanais pleķis (2008), Piejūra (2004). Filmas redaktors - Valdis Ābols.

Dokumentālo filmu cikla producenti ir studija "Screen Vision" (Latvija) sadarbībā ar Maskavas aģentūru "PILOTAZh".

Pirmās filmas  "Kas bija ED.L.?" varonis ir Edvards Liedskalniņš - Floridas populārā tūrisma objekta "Koraļļu pils" veidotājs. Ik gadu tūkstošiem cilvēku apbrīno viņa veikumu - tonnām smagu koraļļu akmens skulptūru dārzu, ko šis cilvēks uzbūvējis bez smagās tehnikas un citu cilvēku palīdzības.

Savukārt otrā filma "Nogalināt vai mirt" aizved uz Brazīlijas džungļiem, kuros lielāko mūža daļu pavadīja latviešu izcelsmes mednieks un džungļu gids Saša Ziemelis. Sešpadsmitgadīgais jauneklis pamet Latviju 1905. gada revolūcijas vētrās, un pēc daudziem aizraujošiem piedzīvojumiem nonāk Brazīlijā. Viņš kļūst par pirmo balto cilvēku, kurš nebaidās stāties pretī džungļu karalim jaguāram, bruņots vienīgi ar šķēpu, gluži kā to dara indiāņi.

Ieeja: 2.00 Ls. Skolēniem, studentiem, pensionāriem un cilvēkiem ar īpašajām vajadzībām, kā arī pirmdienās, nākot kopā ar draugu, un otrdienās — 1.50 Ls.Share


– Drukāt dokumentu