lv
IZPUŠĶOTA ZIEMASSVĒTKU EGLE – MELNGALVJU NAMA DĀVANA RĪDZINIEKIEM UN PILSĒTAS VIESIEM

04.12.19

Melngalvju brālības 1510. gadā Rīgas pilsētas centrālajā tirgus laukumā, tagadējā Rātslaukumā izpušķotā Ziemassvētku eglīte ir zināma kā pirmā rotātā svētku egle pasaulē. Melngalvju namā šo tradīciju aizvien tur godā un ik gadu kā svētku dāvana izpušķotā egle iepriecina rīdziniekus un nama viesus.

Melngalvji, kas bija neprecēti tirgotāji un kuģu kapteiņi, mīlēja saviesīgus pasākumus un svinības. Vēstures liecības rāda, ka tuvojoties 1510. gada ziemas saulgriežiem, melngalvji vēlējās iepriecināt rīdziniekus ar milzīgas egles dedzināšanas rituālu Daugavas krastā. Taču pirms šī pasākuma tuvākās apkārtnes bērni, spēlējoties paspēja egles zarus izrotāt ar riekstiem, āboliem, kaltētām puķēm, krāsainiem vilnas diegiem.

Šo neierasti skaisto skatu ieraugot, melngalvji pārdomāja par egles dedzināšanu un nolēma to uzstādīt pilsētas centrālajā tirgus laukumā jeb Rātslaukumā. Rotājumi tika papildināti ar krāsainām lentēm un pašu gatavotiem ornamentiem, kas sarmas apklāti mirguļoja un priecēja ar savu krāšņumu līdz pat Ziemassvētkiem.

Turpinot šīs tradīcijas, līdz Pirmajai adventei Melngalvju nama un SIA “Rīgas nami” darbinieki ik gadu pušķo svētku egli ēkas 1. stāva foajē. Ikviens rīdzinieks un pilsētas viesis ir aicināts ienākt namā, pasildīties, priecāties par skaistumu, nofotografēties un nosūtīt bildi draugiem un radiem uz otru pasaules malu, lai parādītu, ka Melngalvju brālības senās tradīcijas Rīgā aizvien ir dzīvas!

Instagram: @houseoftheblackheads

Facebook: @MelngalvjuNams

Youtube: Rigas_nami 

Citas aktualitātes
Pievienojies mūsu komandai
18.02.21

Aicinām pievienoties mūsu komandai Finanšu ekonomistu - datu analītiķi. 

Vairāk
SIA "RĪGAS NAMI" TURPINA SNIEGT ATBALSTU SAVIEM NOMNIEKIEM
15.01.21

Saistībā ar COVID-19 izplatību valstī SIA “Rīgas nami” turpina piedāvāt nomas maksas samazinājumu saviem nomniekiem. 

 

 

Vairāk
ZILĀS GVARDES ZĀLES INTERJERA RADĪTĀJA GŪST PROFESIONĀĻU ATZINĪBU
16.07.20

Par nozīmīgiem sasniegumiem arhitektūras jomā konkursā-forumā “Sieviete arhitektūrā, būvniecībā, dizainā” žūrijas atzinību saņēmusi arhitekte Signe Zihelmane par Melngalvju nama Zilās gvardes zāles un Salona interjera izveidi.

Vairāk
RĪGAS KONGRESU NAMS AICINA BŪVNIEKUS PIETEIKTIES ĒKAS LIELĀS ZĀLES ATJAUNOŠANAS DARBIEM
16.06.20

Pasākumu centrs “Rīgas Kongresu nams” ir izsludinājis iepirkumu par Lielās zāles un ēkas publiskās zonas atjaunošanu. No 2020. gada 15. jūnija līdz 20. jūlijam būvniecības firmas tiek aicinātas izvērtēt iepirkumu un piedalīties konkursā.

Vairāk
"RĪGAS NAMI" TELPU NOMNIEKIEM PASĀKUMU ORGANIZĒŠANAI PIEDĀVĀ CITUS IZDEVĪGUS LAIKUS
26.05.20

SIA "Rīgas nami" telpu nomniekiem pasākumu organizēšanai piedāvā citus izdevīgus laikus līdz 2021. gada 30. decembrim.

Vairāk
PAR NAUDAS ATMAKSU NENOTIKUŠA PASĀKUMA GADĪJUMĀ
19.05.20

SIA “Rīgas nami” ir saņēmusi vairāku sadarbības partneru iesniegumus ar lūgumu pārcelt pasākumu norises laiku pasākumu centros “Rīgas Kongresu nams”, “Melngalvju nams” un kinoteātrī “Splendid Palace”. Pašlaik notiek aktīvs darbs pie pasākumu kalendāra veidošanas.

Vairāk