lv
MELNGALVJU NAMS ATGŪST ATJAUNOTĀS KAREIVJU SKULPTŪRAS

31.10.19

2019. gada 28. oktobrī uz Švābes nama fasādes, kas ietilpst Melngalvju nama kompleksā, tika uzstādītas divas atjaunotas vēsturisko kareivju skulptūras.

Uz Švābes nama divi dekoratīvie elementi – divas kareivju skulptūras tur atradās jau 19. gadsimtā. Taču sākotnēji Švābes nams bija pavisam necils nams, kas slējās blakus varenajam Melngalvju namam.

Vēstures liecības rāda, ka laikā no 1889. līdz 1891. gadam Švābes nams piederēja vīntirgotājam H.P.Švābem. Arhitekts Kārlis Johans Felsko izgatavoja projektu nama kapitālai pārbūvei. Samērā necilais namiņš tika pārbūvēts par neorenesanses formas reprezentablu celtni. Tas tika panākts vecā jumta vietā uzceļot augstu Melngalvju namam līdzīgu jumtu. To izdaiļoja ar sarežģītu arhitektonisko dekoru, papildināja ar daudzām manierisma stilam raksturīgām detaļām un ar horizontālām joslām sadalīja ēku vairākos stāvos. Tādā veidā Melngalvju nams sev blakus ieguva savu samazinātu dubultnieku.

Šogad tika uzsākta un pabeigta Švābes nama, kas ietilpst Melngalvju nama kompleksā, divu kareivju skulptūru un to metāla dekoru un zobenu atjaunošana. Šobrīd kareivju skulptūras ir novietotas savā vēsturiskajā vietā un atkal rotā Švābes nama fasādi. Tās ir apmēram divus metrus augstas un ir  krāsotas tādā pašā tonī, kādā tās ir bijušas agrāk. Dekoratīvie pīķi un zobeni ir gatavoti no metāla un ir krāsoti. Savukārt atsevišķas dekoratīvo pīķu daļas ir zeltītas.

Citas aktualitātes
Pievienojies mūsu komandai
18.02.21

Aicinām pievienoties mūsu komandai Finanšu ekonomistu - datu analītiķi. 

Vairāk
SIA "RĪGAS NAMI" TURPINA SNIEGT ATBALSTU SAVIEM NOMNIEKIEM
15.01.21

Saistībā ar COVID-19 izplatību valstī SIA “Rīgas nami” turpina piedāvāt nomas maksas samazinājumu saviem nomniekiem. 

 

 

Vairāk
ZILĀS GVARDES ZĀLES INTERJERA RADĪTĀJA GŪST PROFESIONĀĻU ATZINĪBU
16.07.20

Par nozīmīgiem sasniegumiem arhitektūras jomā konkursā-forumā “Sieviete arhitektūrā, būvniecībā, dizainā” žūrijas atzinību saņēmusi arhitekte Signe Zihelmane par Melngalvju nama Zilās gvardes zāles un Salona interjera izveidi.

Vairāk
RĪGAS KONGRESU NAMS AICINA BŪVNIEKUS PIETEIKTIES ĒKAS LIELĀS ZĀLES ATJAUNOŠANAS DARBIEM
16.06.20

Pasākumu centrs “Rīgas Kongresu nams” ir izsludinājis iepirkumu par Lielās zāles un ēkas publiskās zonas atjaunošanu. No 2020. gada 15. jūnija līdz 20. jūlijam būvniecības firmas tiek aicinātas izvērtēt iepirkumu un piedalīties konkursā.

Vairāk
"RĪGAS NAMI" TELPU NOMNIEKIEM PASĀKUMU ORGANIZĒŠANAI PIEDĀVĀ CITUS IZDEVĪGUS LAIKUS
26.05.20

SIA "Rīgas nami" telpu nomniekiem pasākumu organizēšanai piedāvā citus izdevīgus laikus līdz 2021. gada 30. decembrim.

Vairāk
PAR NAUDAS ATMAKSU NENOTIKUŠA PASĀKUMA GADĪJUMĀ
19.05.20

SIA “Rīgas nami” ir saņēmusi vairāku sadarbības partneru iesniegumus ar lūgumu pārcelt pasākumu norises laiku pasākumu centros “Rīgas Kongresu nams”, “Melngalvju nams” un kinoteātrī “Splendid Palace”. Pašlaik notiek aktīvs darbs pie pasākumu kalendāra veidošanas.

Vairāk