lv
SIA “Rīgas Nami” būtiski uzlabo finanšu rādītājus un īpašumu apsaimniekošanas efektivitāti 

22.08.23

Sešus mēnešus pēc SIA “Rīgas nami” reorganizācijas uzņēmums uzlabojis finanšu radītājus, pusgadu noslēdzot 150 tūkst. eiro neto peļņu, kas ir par 544 tūkst. eiro vairāk  nekā plānots budžetā un izcils rādītājs, ņemot vērā zaudējumus pērn šajā periodā. Savukārt uzņēmuma apgrozījums sasniedzis 10,4 miljonus eiro. Pozitīvie darbības rādītāji panākti, optimizējot uzņēmuma struktūru, stiprinot izmaksu kontroli un īstenojot pārdomātu komercobjektu nomas politiku, tādejādi palielinot šī segmenta ieņēmumus. 

 

“SIA “Rīgas nami” reorganizācija paredzēja četru neatkarīgu uzņēmumu apvienošanu vienā, lai efektīvāk pārvaldītu Rīgas pilsētai piederošo nekustamo īpašumu portfeli. Esmu gandarīta, ka, neskatoties uz reorganizācijas izaicinājumiem – uzņēmuma struktūras optimizāciju, vienotu darba procesu ieviešanu un esošo procesu sakārtošanu, izmaksu kontroli, motivētas vadības komandas izveidi, mums ir izdevies šī gada pirmajā pusgadā ne tikai sasniegt, bet pat pārsniegt plānotos rezultātus”, uzsver SIA “Rīgas nami” valdes priekšsēdētāja Baiba Beatrise Sleže un norāda: “Šajā posmā mūsu galvenais uzdevums bija pakalpojumu kvalitātes uzlabošana mūsu apsaimniekotajos un pārvaldītajos objektos, nodrošinot savlaicīgu un kvalitatīvu darbu izpildi. Ne mazāk svarīgi bija apzināt uzraugošo iestāžu ilggadīgi sniegto aizrādījumu statusu un  nekavējoties uzsākt nepilnību novēršanu.”   

 

Gada pirmajā pusē veikts apjomīgs īpašumu audits, sastādot nepieciešamo prioritāro darbu sarakstu ar termiņiem to izpildei  un paredzamo investīciju plānu.  Vienlaikus SIA “Rīgas Nami” pirmajā pusgadā veica apjomīgu objektu pielāgošanu Dziesmu un deju svētku dalībnieku vajadzībām, lai 54 skolas būtu sagatavotas svētku dalībnieku izmitināšanai. Šobrīd SIA “Rīgas nami” portfelī esošo izglītības iestāžu fondu veido 372 objekti, kuros noris aktīvs darbs, gatavojoties jaunajam mācību gadam. 

 

Stiprinot klientu servisu, gada pirmajā pusē tika veikti priekšdarbi SIA “Rīgas nami” mājokļu klientu apkalpošanas centra atvēršanai, kas jūlijā sekmīgi uzsācis darbību Brīvības ielā 49/53. Turpinot fokusu uz klientu servisu, uzsākts darbs pie vadības sistēmas ieviešanas, kas nodrošinās procesa caurspīdīgumu, proti, klientam būs iespēja līdzsekot, kādā izpildes statusā ir viņa iesniegums. 

 

“Šobrīd prioritāri pēc jaunas elpas gaida kā Vidzemes tirgus un Centrāltirgus, ietverot Rūpniecības preču tirgu, tā “Rīgas modes” ēka  un vēl daudzi citi īpašumi. Mūsu izaicinājums ir padarīt morāli un fiziski novecojušus objektus par iedzīvotājiem pieejamiem, energoefektīviem, ilgtspējīgiem un estētiski baudāmiem, kas ir krietni sarežģītāk nekā uzbūvēt jaunu objektu,” skaidro B.B. Sleže.  

 

Pēc reorganizācijas viena no uzņēmuma prioritātēm ir pašvaldības tirgu attīstība, tādejādi šobrīd notiek apjomīgs darbs pie Rīgas Centrāltirgus un Vidzemes tirgus ilgtermiņa attīstības plāniem.  Viena no šī gada prioritātēm ir Vidzemes tirgus teritorijas iedzīvināšana, veicot labiekārtošanas un apzaļumošanas darbus.

 

Pirms kādreiz iecienītā rīdzinieku iepirkšanās vieta nonāca SIA “Rīgas Nami” pārziņā, tā zināmu laiku bija stagnējusi, tāpēc šobrīd būtiski veicināt ekonomiskās aktivitātes atgriešanos teritorijā. Šovasar uzsākta Nakts tirgus darbība reizi nedēļā, kā arī neizmantotās paviljona telpas tiek iznomātas mākslas pasākumiem. Paralēli tiek izstrādāta Vidzemes tirgus attīstības koncepcija, lai tirgus kalpotu gan kā sociāli nozīmīga telpa dažādām sabiedrības grupām, gan būtu ekonomiski rentabls.  

 

Šī gada rezultātu uzlabošanā būtisku ieguldījumu devuši SIA Rīgas nami īpašumā esošie kinoteātris Splendid Place un Melngalvju Nams, uzrādot ievērojami labākus darbības rādītājus. To ieņēmumi pret attiecīgo periodu pagājušajā gadā palielinājušies divas reizes.  

 

Sadarbībā ar Rīgas pašvaldības aģentūru “Rīgas enerģētikas aģentūra” un Rīgas domes Mājokļu un vides departamentu tiek realizēti vairāki projekti gan dzīvojamo māju, gan sabiedrisko ēku segmentos, iedzīvinot aprites ekonomikas principus ar mērķi tos standartizēt un ieviest pašvaldības būvniecības praksē. Kā pirmais no apritīgās būvniecības projektiem tiks realizēts SIA “Rīgas namu” apsaimniekošanā esošās sociālās mājas un dienas centra atjaunošanas projekts Ziepju ielā 11. Drīzumā tiks uzsākta tā projektēšana un šis būs uzskatāms par pirmo apritīgās būvniecības projektu Latvijā. 

 

Paralēli neatliekamo darbu sakārtošanai uzņēmumā uzsākta vidēja termiņa stratēģijas izstrāde. Tādejādi šobrīd notiek vairāku būtisku attīstības koncepciju izstrāde, lai uz to bāzes jau nākamajā gadā varētu uzsākt konkrētākus un pamatotus attīstības procesus. 

 

SIA “Rīgas nami’’ ir Latvijā lielākais pašvaldībai piederošo īpašumu un galvaspilsētas iestāžu, sociālo dzīvojamo māju, pašvaldības tirgu teritoriju un tajās esošo ēku apsaimniekotājs un pārvaldītājs, telpu iznomātājs un jauno projektu attīstītājs, kā arī pasākumu centru Splendid Palace un Melngalvju nams īpašnieks. 

 

SIA “Rīgas Nami” apgrozījums 2023. gada pirmajā pusgdā bija 10 milj. eiro,  peļņa pirms nodokļu nomaksas 150 tūkstoši eiro, savukārt uzņēmumā šobrīd ir nodarbināti  549 darbinieku. 

 

Informāciju sagatavoja:

Dace Preisa

SIA “Rīgas Nami” sabiedrisko attiecību vadītāja

dace.preisa@rigasnami.lv

Citas aktualitātes
SIA “Rīgas nami” gatavojas jaunajam mācību gadam 
31.08.23

Jaunajam mācību gadam gatavojas ne vien izglītības iestāžu darbinieki un audzēkņi, bet arī to apsaimniekotāji. Šobrīd SIA “Rīgas nami” veic dažādus apsaimniekošanas darbus 331 Rīgas izglītības iestāžu ēkās. 

Vairāk
Vidzemes tirgū nakts tirgotāju skaits nedēļas laikā divkāršojas
26.07.23

Pateicoties lielajai pircēju interesei, Vidzemes nakts tirgum nedēļas laikā saņemts divas reizes vairāk pieteikumu nekā pirms nedēļas. 26. jūlija vakarā nakts tirgū piedalīsies jau vismaz 30 tirgotāji ar dažādām preču grupām, kā arī tirgotāji ar karstajiem un atspirdzinošajiem dzērieniem.

Vairāk