lv
Uzņēmuma pārstāvji iesaistīsies sarunā par Daugavmalas nākotni!

27.09.21

SIA "Rīgas nami" rūp pilsētvides un apkārtnes attīstība, tāpēc priecājamies sadarboties ar starptautiskā pilsētplānošanas pasākuma organizatoriem.

MadCity Rīga 2021 hakatons veidos  Daugavas krastmalu par interesantāko Ziemeļeiropā!

29. un 30. septembrī notiks ikgadējais pilsētplānošanas pasākums MadCity Rīga 2021, kur hakatona ietvaros ap 100 dalībnieku sacentīsies ideju hakatonā, kā Daugavmalu izveidot par interesantāko Ziemeļeiropā.  Ikviens varēs piedalīties rezultātu novērtēšanā ar Facebook tīkšķi vai nosūtīt savu lielo Daugavmalas ideju epastā info@madcity.lv.

Neils Balgalis, pilsētplānotājs un pasākuma rīkotājs:

“Tikai kopā mēs varam iekustināt labas pārmaiņas savā pilsētā, un Daugavmalu iekārtot nevis tā, kā redzēts Parīzē vai Stokholmā, bet vēl labāk – kā Rīgā. Šogad nesākam no “baltas lapas”. Veikti priekšdarbi - iedzīvotāju ideju konkurss, kurā uzvarēja Saulrieta vērošanas tribīņu ideja, notikusi arī redzējumu prezentācija par to, kāda varētu būt iedzīvotāju mobilitāte Rīgā pēc 2-5-10 gadiem. Hakatona mērķis ir izveidot daudz plašāku praktisku rīcības plānu. Izveidot “mazo soļu stratēģiju” nākamajiem 5 gadiem un izveidojot saikni ar lielajiem infrastruktūras projektiem : Rail Baltica būvniecība, Vanšu tilta remonts, Mūkusalas promenādes izbūve, Austrumu maģistrāles izbūve, Rīgas centrāltirgus attīstība. Ar  iecerētajiem liela mēroga attīstības projektiem Zaķusalā, Ķīpsalā, Andrejsalā, Zvirgzdu pussalā un krastmalas uzlabojumiem, kurus vēlas redzēt rīdzinieki un pilsētas viesi. Domāsim kopā, iekļaujot iedzīvotājus un to idejas. Ikdienā šāda saruna nebūtu iespējama – katrs uzņēmums un atbildīgā valsts vai pašvaldības iestāde aizņemta ar savām rūpēm, bet publika aktīvāk seko dažādiem skandāliem, jo mūsu prātus noslogo savstarpējās neizpratnes karš, kā piemēram, starp autovadītājiem un riteņbraucējiem.”

Pasākumam ir neparasti plašs ieinteresēto loks – 39 uzņēmumi, kas nozīmē, ka arī valsts un pašvaldību uzņēmumi nopietni gatavojas sadarbībai ar sabiedrību. Pasākumā piedalīsies iedzīvotāji un speciālisti no dažādām iestādēm un viedokļu “burbuļiem”, zinātnieki, uzņēmēji, attīstītāji, baņķieri, ierēdņi, informācijas tehnoloģiju speciālisti, dabas draugi, arhitekti, inženieri, mākslinieki un politiķi , lai kopīgi meklētu risinājumus un apkopotu interesantākās idejas. Klātienē, atbilstoši valstī noteiktajiem drošības pasākumiem, var piedalīties līdz 250 klausītāju.  Sekot lekcijām varēs arī LMT Straume tiešraidē, kā arī MAD City mājvietā sociālajā tīklā Facebook.  

Ik gadu MadCity atved uz Rīgu jaunākās idejas pilsētas attīstībai. Arī šogad interesants ārvalstu speciālistu kolektīvs palīdzēs saprast, kādas ir mūsdienu pasaules tendences ūdensmalu izmantošanā un sabiedrības iesaistē. Vispirms jāmin MadCity pastāvīgais draugs, biežs Rīgas viesis no Japānas – Taichi Goto. Šogad varēsim vērot viņa tiešraidi no Tokijas, kas veidota kopā ar Tadaši Iwamoto, par Sumida ūdensmalas izveidi Tokijā. Mūsu dienvidu kaimiņus pārstāvēs Živile Šimkute, pilsētas plānošanas uzņēmuma MASH studio vadītāja Lietuvā, bet Gentes un Rīgas mobilitātes ekosistēmas salīdzinās Angelo Meuleman no Beļģijas.

Ikviens varēs piedalīties hakatona rezultātu novērtēšanā ar Facebook tīkšķi vai nosūtīt savu lielo Daugavmalas ideju epastā info@madcity.lv Balvu fonds – 5000 EUR.
Hakatona žūrijā:  3 šī gada ārvalstu viesi, no Latvijas Sustento un Gunta Anča, Neils Balgalis, Pauls Timrots, Einārs Jaunzems no Rail Baltica projekta.

Mājas lapa:

https://madcity.lv/

Facebook - https://www.facebook.com/MadCityRiga/
Pasākumu arhīva materiāli:  https://madcity.lv/archive/2019/

Pasākumu ar savu dalību jau atbalsta LMT, Latvijas Arhitektu savienība, ZZ Dats, Zviedrijas vēstniecība Latvijā, Zviedrijas institūts, Preses Nama kvartāls, Rīgas Meži, Eiropas Dzelzceļa līnijas, BERERIX, Hepsor, KRASTA CITY, Rīgas domes pilsētas attīstības departaments, Rīgas domes izglītības, kultūras un sporta departaments, Rīgas plānošanas reģions, Rīgas starptautiskā autoosta, Rīgas nami, Rīgas centrāltirgus, IE.LA inženieri, Rāmkalni, Merks, Carguru, Rīgas enerģētikas aģentūra REA, Rīgas Ūdens, Latvijas hidroekoloģijas institūts, MASH studio, Autotransporta direkcija, Latvijas valsts radio un televīzijas centrs, Colliers, Rīgas Satiksme, MARK Arhitekti, LANDSHAPE, RTU Arhitektūras fakultāte, Pilsēta cilvēkiem un Grupa 93.

Citas aktualitātes
Kinoteātris Splendid Palace saņem prestižo Europa Cinemas balvu kategorijā Best Programming 2021
14.12.21

Vakar, ar īpašu black& white atmosfēru tika atzīmēta kinoteātra 98. gadu jubileja un baudīta leģendārā Federiko Felini filma 8 ½.

Vairāk
Par nomas maksas atbrīvojuma vai samazinājuma piemērošanu sakarā ar Covid-19 izplatību
13.12.21

Informācija par SIA „Rīgas nami” valdījumā esošo nekustamo īpašumu nomas maksas atbrīvojuma vai samazinājuma piemērošanas kārtību sakarā ar Covid-19 izplatību.

Vairāk
Aicinām saziņai ar SIA "Rīgas nami" izmantot e-adresi
29.10.21

E- adrese - drošai saziņai!

Sūtu oficiālus ziņojumus jebkurā laikā un jebkurai iestādei no jebkuras atrašanās vietas!

Saudzē vidi un vairs nesaņem vēstules no iestādēm papīra formātā.

Vairāk
Ātrākai un zaļākai dokumentu apritei, aicinām izmantot eParakstu
29.10.21

Ar eParakstu viss kļūst pieejams!

eParaksta rīki un elektronisko dokumentu aprite, tostarp elektronisko dokumentu atvēršana un pārbaude ir SIA "Rīgas nami" ikdiena. 

 

Vairāk
Konventa sēta iegūst trešo vietu konkursā “Latvijas Būvniecības Gada balva 2020” nominācijā “Pārbūve”
22.09.21

SIA “Rīgas nami” īpašumos pagājušajā gadā realizēta “Konventa sētas“ pārbūve, kas ieguvusi balvu būvnieku konkursā.

Vairāk
Rīgas nami – Ilgtspējas indeksa bronzas kategorijas laureāts
16.06.21

SIA “Rīgas nami”, pirmo reizi piedaloties Ilgtspējas indeksā ir iekļuvuši bronzas kategorijas laureātu sarakstā.

Kopā ar kapitālsabiedrību, bronzas līmeni šogad sasnieguši vēl 10 uzņēmumi.

Vairāk