lv
Vineta Verika atstāj SIA “Rīgas nami” valdes priekšsēdētājas amatu

15.02.22

No 15. februāra pēc 10 gadu aktīva darba SIA “Rīgas nami” valdes priekšsēdētāja Vineta Verika pēc pašas vēlēšanās atstāj ieņemamo amatu.

SIA “Rīgas nami” pārvalda 234 nekustamos īpašumus Rīgā vairāk nekā 105 miljonu EUR vērtībā, tai skaitā kinoteātri “Splendid Palace”, pasākumu centrus “Rīgas Kongresu nams” un “Melngalvju nams”. Vienošanās par darba attiecību izbeigšanu ir saistīta ar V.Verikas nākotnes profesionālajiem izaicinājumiem.

 

Kopš V.Verikas stāšanās amatā 2012. gadā, sasniegts 96% telpu nomas aizpildījums, kā arī uzņēmums pērn ieguvis bronzas kategoriju Ilgtspējas indeksā. Ar jauna nomnieka iesaisti un finansējumu ir atjaunots 13.gs. vēsturisko ēku komplekss – viesnīca Konventa sēta. Nomnieka ieguldījums ir novērtēts ar 3. vietu skatē “Gada labākā būve Latvijā 2020” nominācijā – pārbūve.

 

SIA “Rīgas nami”  pārvaldītais kinoteātris “Splendid Palace” pērn saņēma Starptautiskās asociācijas “Europa Cinemas” balvu par labāko kino programmu, kas atspoguļojas kino apmeklētāju skaita dubultošanā un zīmola atpazīstamības veicināšanā. Kā nozīmīgu V.Verika izceļ arī pasākumu centra “Melngalvju nams” vēsturiskās ekspozīcijas atjaunošanu, par ko saņemta starptautisko partneru atzinība, kā arī Latvijas lielākā pasākumu centra “Kongresu nams” (Kronvalda koncertzāles) - atjaunošanas projektu.

 

COVID-19 pandēmijas dēļ 2021. gadā sniegts nomas maksas atbalsts 37 nomniekiem, kas kopumā uzņēmumam radījis vairāk nekā vienu miljonu eiro lielus zaudējumus. Tāpat Kronvalda koncertzāles projekta apturēšana uzņēmumam izmaksājusi 1,1 miljonu eiro. Diemžēl no kapitālsabiedrības neatkarīgu iemeslu dēļ, nav bijis iespējams realizēt plānotos uzņēmuma finanšu mērķus.

 

“Viss sasniegtais galvenokārt ir komandas nopelns. Vēlos izteikt viņiem vislielāko pateicību par izturību, mērķtiecību un uzsvērt to, ka lepojos šos gadus plecu pie pleca strādāt ar tik intelektuāli augstvērtīgu kolektīvu, kas spējis realizēt augstas kvalitātes projektus un izcilus notikumus Rīgā,” norāda V.Verika.

 

SIA “Rīgas nami” ir Rīgas pašvaldības kapitālsabiedrība, tuvākajā laikā plānota četru pašvaldības uzņēmumu – SIA “Rīgas nami”, “Rīgas pilsētbūvnieks”, “Rīgas Centrāltirgus” un “Rīgas serviss” apvienošana.

 

Citas aktualitātes