lv
ZILĀS GVARDES ZĀLES INTERJERA RADĪTĀJA GŪST PROFESIONĀĻU ATZINĪBU

16.07.20

Par nozīmīgiem sasniegumiem arhitektūras jomā konkursā-forumā “Sieviete arhitektūrā, būvniecībā, dizainā” žūrijas atzinību saņēmusi arhitekte Signe Zihelmane par Melngalvju nama Zilās gvardes zāles un Salona interjera izveidi.

Žūrijas balvu Signe Zihelmane saņēma 2020. gada 8. jūlijā konkursa-foruma “Sieviete arhitektūrā, būvniecībā, dizainā 2019” laureātu godināšanas pasākumā. Arhitekte konkursā bija pieteikta ar diviem 2019. gada darbiem – telpu interjeru Melngalvju nama Zilās gvardes zālei un Salonam, kā arī ar Rīgas Tehniskās universitātes Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultāti, kur Signe Zihelmane piedalījās Arhitektu biroja “Valeinis un Stepe” komandā.

 

Melngalvju nama divas jaunizveidotās zāles apmeklētājiem durvis vēra 2020. gada februārī. Zilās gvardes zāle ir veidota rokoko mākslas stilā, kas 18. gs. bija ļoti populārs Eiropā, jo īpaši Francijā. Zāles mēbeles ir izgatavotas 19. gs. otrajā pusē un mūsdienās atjaunotas. Savukārt Salons iekārtots čipendeila stilā, kas ļauj iztēloties Eiropas 19.gs. svinīgus pasākumus un balles ar prominentiem viesiem, kuri pirms pasākumiem vai starpbrīžos pulcējās salonos neformālām sarunām.

 

Konkursa žūrijas uzmanību Signe Zihelmane izpelnījās ar prasmi strādāt dažādu stilu būvēs – gan mūsdienīgu sabiedrisko telpu ekonomiskajā segmentā, gan valsti reprezentējošās vēsturiskās ēkās.

 

Konkurss–forums “Sieviete arhitektūrā, būvniecībā, dizainā” Latvijā norisinājās ceturto reizi. Tajā tiek pieteiktas aktīvas, enerģiskas, zinošas un sabiedrībā pazīstamas sievietes, kas guvušas sasniegumus arhitektūras, būvniecības un dizaina nozarēs.

 

Arhitektes Signes Zihelmanes un citu profesionāļu paveikto pie Zilās gvardes zāles un Salona atjaunošanas Melngalvju namā var apskatīt ceturtdienās un piektdienās no plkst. 12.00 līdz 17.00 un sestdienās, svētdienās no plkst. 10.00 līdz 17.00. 

 

* Pasākumu centrs “Melngalvju nams” ir Rīgas pilsētas pašvaldības kapitālsabiedrības SIA “Rīgas nami” struktūrvienība
**Foto: biedrība "Building Design and Construction Council" (BDCC)

Citas aktualitātes
Pievienojies mūsu komandai
05.05.21

Aicinām pievienoties mūsu komandai Finanšu ekonomistu - datu analītiķi. 

Vairāk
APSVEIKUMS 4. MAIJĀ!
30.04.21

Vēlot skaistus Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas svētkus!

Vairāk
Pievienojies mūsu komandai
16.04.21

Meklējam DIGITĀLĀ MĀRKETINGA PROJEKTU VADĪTĀJU! 

Vairāk
Konventa sēta iegūst trešo vietu konkursā “Latvijas Būvniecības Gada balva 2020” nominācijā “Pārbūve”
05.04.21

SIA “Rīgas nami” īpašumos pagājušajā gadā realizēta “Konventa sētas“ pārbūve, kas ieguvusi balvu būvnieku konkursā.

Vairāk
PRIECĪGAS LIELDIENAS!
01.04.21

Lieldiena vaicāja;

Kur kārsim šūpoles?

- Uz augsta kalna,

Lielceļa malā.

Vairāk
SIA “RĪGAS NAMI” PIEDALĀS AKCIJĀ ZEMES STUNDA
26.03.21

SIA “Rīgas nami” šogad jau tradicionāli tāpat kā iepriekš atbalsta vispasaules akciju Zemes stunda, kuras laikā 27.martā no plkst. 20.30 – 21.30 tiks izslēgts Melngalvju nama un kinoteātra “Splendid Palace” fasāžu apgaismojums.

Vairāk