lv
ZILĀS GVARDES ZĀLES INTERJERA RADĪTĀJA GŪST PROFESIONĀĻU ATZINĪBU

16.07.20

Par nozīmīgiem sasniegumiem arhitektūras jomā konkursā-forumā “Sieviete arhitektūrā, būvniecībā, dizainā” žūrijas atzinību saņēmusi arhitekte Signe Zihelmane par Melngalvju nama Zilās gvardes zāles un Salona interjera izveidi.

Žūrijas balvu Signe Zihelmane saņēma 2020. gada 8. jūlijā konkursa-foruma “Sieviete arhitektūrā, būvniecībā, dizainā 2019” laureātu godināšanas pasākumā. Arhitekte konkursā bija pieteikta ar diviem 2019. gada darbiem – telpu interjeru Melngalvju nama Zilās gvardes zālei un Salonam, kā arī ar Rīgas Tehniskās universitātes Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultāti, kur Signe Zihelmane piedalījās Arhitektu biroja “Valeinis un Stepe” komandā.

 

Melngalvju nama divas jaunizveidotās zāles apmeklētājiem durvis vēra 2020. gada februārī. Zilās gvardes zāle ir veidota rokoko mākslas stilā, kas 18. gs. bija ļoti populārs Eiropā, jo īpaši Francijā. Zāles mēbeles ir izgatavotas 19. gs. otrajā pusē un mūsdienās atjaunotas. Savukārt Salons iekārtots čipendeila stilā, kas ļauj iztēloties Eiropas 19.gs. svinīgus pasākumus un balles ar prominentiem viesiem, kuri pirms pasākumiem vai starpbrīžos pulcējās salonos neformālām sarunām.

 

Konkursa žūrijas uzmanību Signe Zihelmane izpelnījās ar prasmi strādāt dažādu stilu būvēs – gan mūsdienīgu sabiedrisko telpu ekonomiskajā segmentā, gan valsti reprezentējošās vēsturiskās ēkās.

 

Konkurss–forums “Sieviete arhitektūrā, būvniecībā, dizainā” Latvijā norisinājās ceturto reizi. Tajā tiek pieteiktas aktīvas, enerģiskas, zinošas un sabiedrībā pazīstamas sievietes, kas guvušas sasniegumus arhitektūras, būvniecības un dizaina nozarēs.

 

Arhitektes Signes Zihelmanes un citu profesionāļu paveikto pie Zilās gvardes zāles un Salona atjaunošanas Melngalvju namā var apskatīt ceturtdienās un piektdienās no plkst. 12.00 līdz 17.00 un sestdienās, svētdienās no plkst. 10.00 līdz 17.00. 

 

* Pasākumu centrs “Melngalvju nams” ir Rīgas pilsētas pašvaldības kapitālsabiedrības SIA “Rīgas nami” struktūrvienība
**Foto: biedrība "Building Design and Construction Council" (BDCC)

Citas aktualitātes
Pievienojies mūsu komandai
18.02.21

Aicinām pievienoties mūsu komandai Finanšu ekonomistu - datu analītiķi. 

Vairāk
SIA "RĪGAS NAMI" TURPINA SNIEGT ATBALSTU SAVIEM NOMNIEKIEM
15.01.21

Saistībā ar COVID-19 izplatību valstī SIA “Rīgas nami” turpina piedāvāt nomas maksas samazinājumu saviem nomniekiem. 

 

 

Vairāk
RĪGAS KONGRESU NAMS AICINA BŪVNIEKUS PIETEIKTIES ĒKAS LIELĀS ZĀLES ATJAUNOŠANAS DARBIEM
16.06.20

Pasākumu centrs “Rīgas Kongresu nams” ir izsludinājis iepirkumu par Lielās zāles un ēkas publiskās zonas atjaunošanu. No 2020. gada 15. jūnija līdz 20. jūlijam būvniecības firmas tiek aicinātas izvērtēt iepirkumu un piedalīties konkursā.

Vairāk
"RĪGAS NAMI" TELPU NOMNIEKIEM PASĀKUMU ORGANIZĒŠANAI PIEDĀVĀ CITUS IZDEVĪGUS LAIKUS
26.05.20

SIA "Rīgas nami" telpu nomniekiem pasākumu organizēšanai piedāvā citus izdevīgus laikus līdz 2021. gada 30. decembrim.

Vairāk
PAR NAUDAS ATMAKSU NENOTIKUŠA PASĀKUMA GADĪJUMĀ
19.05.20

SIA “Rīgas nami” ir saņēmusi vairāku sadarbības partneru iesniegumus ar lūgumu pārcelt pasākumu norises laiku pasākumu centros “Rīgas Kongresu nams”, “Melngalvju nams” un kinoteātrī “Splendid Palace”. Pašlaik notiek aktīvs darbs pie pasākumu kalendāra veidošanas.

Vairāk
MELNGALVJU NAMS VĒRS DURVIS APMEKLĒTĀJIEM #NĀCIEKŠĀ
18.05.20

Pēc ilgāka pārtraukuma no 2020. gada 15. maija dažas dienas nedēļā apmeklētājiem tiks vērtas Melngalvju nama* durvis! Nāc un baudi greznās telpas!

 

Vairāk