lv
Atklājot vasaras tirdzniecības sezonu, diskutēs par Vidzemes tirgus attīstību

13.05.24

Šonedēļ, 15. maijā, ar svētku programmu tiks atklāta Vidzemes tirgus sezona, kuru ievadīs SIA “Rīgas nami” rīkota diskusija par Vidzemes tirgus attīstību. Pētniecības, studiju darbu un dizaina ieceru diskusija notiks plkst. 15.00 - 16.30 Rīgā, Brīvības ielā 90, Vidzemes tirgus Piena paviljonā.

 

Diskusijas dalībniekiem būs iespēja ne tikai uzzināt Vidzemes tirgus attīstības aktualitātes, bet arī iepazīties ar iniciatīvām aprites ekonomikā un energoefektivitātē. Mūsdienu tirgus funkcionalitāte mainās, arvien vairāk ierasto tirgošanās funkciju papildina kultūra un izklaide. Vidzemes tirgus ir ceļā uz pozitīvām pārmaiņām un tā mērķis ir kļūt par mūsdienīgu un sakārtotu iepirkšanās vietu, kur satikties un iegādāties augstvērtīgus Latvijas zemnieku produktus un citas preces. Pēc diskusijas interesenti aicināti piedalīties ekskursijā pa Vidzemes tirgu, iepazīstot tirgus vēsturi un attīstības iespējas.

 

Vidzemes tirgus sezonas atklāšanas svētki būs notikumiem piepildīti – ierasto lauku labumu tirdzniecību papildinās našķi un gardi dzērieni, laba mūzika un aktivitātes lieliem un maziem.

 

Plkst. 16.00 kādreizējā Piena paviljona telpās notiks Fonda atvērtai sabiedrībai DOTS, Eiropas Kustība Latvijā un Latvijas Novusa federācija rīkotais novusa turnīrs “Kijas diplomātija”, kurā ikviens interesents varēs mēroties spēkiem ar Eiropas Parlamenta deputātu kandidātiem, NVO pārstāvjiem un citiem novusa cienītājiem.

 

Savukārt vakara izskaņā, no plkst.19.00 Vidzemes tirgus apmeklētājus veldzēs mūziķa un komponista Edgara Šubrovska balss. Edgars Šubrovskis spēlē grupā Juuk, tāpat zināms kā ansambļu Manta, Hospitāļu iela, Gaujarts un Kartāga dalībnieks, bet šad un tad uz skatuves kāpj ar sievu Sniedzi. Šī būs tā reize, kad varēsim baudīt šo duetu.

 

Vidzemes tirgus ir viens no visvecākajiem lielajiem Rīgas tirgiem, kas bija galvaspilsētā pirmais, kurā bija izbūvēti labiekārtoti paviljoni. Tā 1902. gada 15. oktobrī Brīvības un Matīsa ielas stūrī tika atklāti divi Aleksandra tirgus paviljoni – pirmā slēgta tipa tirdzniecības halle Rīgā gaļas tirdzniecībai un atklātā halle – citu pārtikas produktu tirgošanai. Tirgus ēku autors bija Rīgas pilsētas galvenais arhitekts Reinholds Šmēlings. Šo tirgu ar nosaukumu “Vidzemes tirgus” pazīstam kopš 1924. gada.

 

Kopš pērnā gada vasaras Vidzemes tirgū trešdienās darbojas Nakts tirgus, kur var nopirkt dažādus lauku labumus un citus gardumus. Tirgošanās nakts tirgū notiks ik trešdienu no plkst. 16.00, bet katru dienu Vidzemes tirgus, ko tautā dēvē arī par Matīsa tirgu, būs atvērts no plkst. 7.00 līdz 20.00.

 

Vizualizācija: Kevins Kaļāns

Citas aktualitātes
“Rīgas nami” piedalās darba iespēju festivālā "Visiem!"
22.05.24

Šā gada 24. maijā SIA “Rīgas nami” piedalīsies darba iespēju festivālā "Visiem!", kur apmeklētājus iepazīstinās ar uzņēmuma darba vakancēm, kā arī aicinās praktiskā veidā iepazīt piedāvāto profesiju darba nianses. 

Vairāk
Pabeigta Rīgas Centrāltirgus sakņu paviljona jumta seguma nomaiņa
23.04.24

Nule kā ekspluatācijā nodots Rīgas Centrāltirgus Sakņu paviljona jumts, kura rekonstrukcija ilga kopš pagājušā gada rudens.

Vairāk
Notiks diskusija par Rīgas Centrāltirgus attīstības modeļiem
15.04.24

SIA “Rīgas nami” un Rīgas Centrāltirgus telpiskās attīstības  koncepcijas izstrādātājs SIA “Wealth.Investments” 18. aprīlī organizē diskusiju par Rīgas Centrāltirgus nākotnes attīstības scenārijiem un iespējamo tirgus funkciju paplašināšanos.

Vairāk