lv
Centrāltirgus kļūst par Starptautiskās vēsturisko tirgus asociācijas līdzdibinātāju

10.04.24

Rīgas Centrāltirgus līdz ar citiem 12 tirgiem aizvadītajā nedēļā Itālijas pilsētā Florencē notikušajā pasaules vēsturisko tirgu samitā, parakstot sadarbības līgumu, kļuva par Starptautiskās vēsturisko tirgu asociācijas līdzdibinātāju, kuras galvenais mērķis ir kopīgi veicināt tradicionālās tirdzniecības saglabāšanu un attīstību.

 

Jaundibinātās Starptautiskās vēsturisko tirgu asociācijas biedri parakstīja saprašanās memorandu, lai veiksmīgāk risinātu kopīgo izaicinājumu – paaudzēs pārmantoto tirgus tradīciju aizstāvību. Asociācijas biedri dalīsies idejās, īstenos kopīgus projektus un iniciatīvas, lai uzlabotu pircējiem tirgos sniegto pakalpojumu kvalitāti. Viens no mērķiem ir kopīgi veicināt arī attiecības ar pašvaldību un tās institūcijām. Savu pilsētu pašvaldības vadības atbalsta saņemšanu vēsturiskajiem tirgiem asociācija uzskata par izšķirošu.

 

Jaunās asociācijas biedri parakstīja arī Nodomu protokolu par sadarbību finansējuma piesaistē no Eiropas Savienības fondiem, kas koncentrējas uz sadarbības projektiem tirgus tradīciju saglabāšanā un attīstībā.

 

“Līdz ar Rīgas Centrāltirgus iekļaušanos šajā asociācijā, Latvija ar savu unikālo Centrāltirgu nokļūst nozīmīgā pasaules apritē, iegūstam plašu starptautiskas sadarbības formātu, kas dos mums ikdienā tiešu pieeju labākajai Eiropas un pasaules pieredzei un vienlaikus rast risinājumus, kopīgi veidojot projektus Eiropas Savienības atbalsta finansējuma saņemšanai,” saka SIA “Rīgas nami” valdes priekšsēdētāja Baiba Beatrise Sleže. “Šobrīd, kad tiek izstrādāta Rīgas Centrāltirgus telpiskās attīstības koncepcija nākamajiem desmit gadiem, starptautiska ekspertīze un dalība asociācijā dod iespējas raudzīties uz tirgus attīstību, ņemot vērā plašāku starptautisko pieredzi un tādējādi iet kopsolī ar citiem līdzīgiem, gadsimtus seniem tirgiem. Rīdziniekiem tas savukārt ir solījums turpināt tirgošanās tradīciju un saglabāt tiešu saikni ar zemniekiem un citiem pārtikas preču ražotājiem.”

 

SIA “Rīgas nami” valdes priekšsēdētāja Baiba Beatrise Sleže, Nekustamo īpašumu iznomāšanas un pārvaldības departamenta vadītāja Agra Vārna un SIA “Rīgas nami” padomes locekle Ilze Bukulde 3.-5. aprīlī piedalījās starptautiskajā konferencē “Pasaules skatījums: vēsturisko pārtikas tirgu pieredze valstīs ar daudzveidīgām tradīcijām un kultūru”, kas notika Florencē, atzīmējot šīs Itālijas pilsētas vēsturiskā Sanlorenco Centrāltirgus 150. gadadienu. Uzstājoties konferencē, viņa akcentēja Rīgas Centrāltirgus vietu un lomu Latvijas ekonomikā un tās attīstībā un iezīmēja tirgus nākotnes izaicinājumus.

 

Konferences ietvaros tika izveidota Starptautiskā vēsturisko tirgu asociācija ar 13 dibinātājiem. Starp dibinātājiem bez Rīgas Centrāltirgus ir vēl tādi paviljonu jeb segto telpu tirgi ar gadsimtu vēsturi kā Boqueria no Barselonas, Santander tirgus no Spānijas, Torvehallerne KBH no Kopenhāgenas, Nishiki tirgus no Kioto, Oslo Mathallen tirgus, Malmes Saluhall tirgus, English tirgus no Korkas Īrijā, kā arī tirgi no Berlīnes, Jeruzālemes un Toskānas Itālijā. Pēc asociācijas visu tās darbības dokumentu izstrādes un preču zīmes reģistrēšanas sekos citu biedru uzņemšana. Asociācija ies arī UNESCO atzīšanas ceļu vēsturisko tirgu darbības principu saglabāšanai.

Citas aktualitātes
“Rīgas nami” piedalās darba iespēju festivālā "Visiem!"
22.05.24

Šā gada 24. maijā SIA “Rīgas nami” piedalīsies darba iespēju festivālā "Visiem!", kur apmeklētājus iepazīstinās ar uzņēmuma darba vakancēm, kā arī aicinās praktiskā veidā iepazīt piedāvāto profesiju darba nianses. 

Vairāk
Pabeigta Rīgas Centrāltirgus sakņu paviljona jumta seguma nomaiņa
23.04.24

Nule kā ekspluatācijā nodots Rīgas Centrāltirgus Sakņu paviljona jumts, kura rekonstrukcija ilga kopš pagājušā gada rudens.

Vairāk
Notiks diskusija par Rīgas Centrāltirgus attīstības modeļiem
15.04.24

SIA “Rīgas nami” un Rīgas Centrāltirgus telpiskās attīstības  koncepcijas izstrādātājs SIA “Wealth.Investments” 18. aprīlī organizē diskusiju par Rīgas Centrāltirgus nākotnes attīstības scenārijiem un iespējamo tirgus funkciju paplašināšanos.

Vairāk