lv
Kinoteātris “Splendid Palace” saņem Latvijas Pasākumu foruma gada izcilākā Rīgas pasākuma balvu

16.02.24

Kinoteātris “Splendid Palace” saņēmis 2023. gada izcilākā Rīgas pasākuma telpās balvu Latvijas Pasākuma foruma Izcilības balvas pasniegšanas ceremonijā, kas notika 15. februāra vakarā. Šādu atzinīgu novērtējumu “Splendid Palace” izpelnījies par  tā simtgades pasākumiem visa aizvadītā - jubilejas gada - garumā.

 

“Mēs esam gandarīti, ka tik atzinīgi novērtēts mūsu darbs,” pēc balvas saņemšanas saka kinoteātra “Splendid Palace” vadītāja Ieva Sīpola. “Tas apliecina, ka mūsu centieni aizvadīto, kinoteātra “Splendid Palace” 100. dzimšanas dienas gadu, padarīt neaizmirstamu mūsu skatītājiem - gan rīdziniekiem, gan visiem Latvijas iedzīvotājiem un Rīgas viesiem, ir izdevušies. 

 

Visa gada garumā piedāvājām gan kvalitatīvas, īpaši izvēlētas kino izlases programmas, gan neaizmirstamu centāmies padarīt simtgades kulminācijas pasākumu 9. decembrī, kurā piedāvājām mēmā kino klasiķa Bastera Kītona filmu “Šerloks Juniors” ar komponista Kārļa Lāča oriģinālmūziku un tās izpildījumu autora un mūziķu grupas sniegumā. Šāds darba novērtējums  ir iedvesmojošs, lai turpinātu tikpat bagātu un piesātinātu veidot arī kinoteātra šī gada programmu.” 

 

Kinoteātris “Splendid Palace” kā senākais Rīgas un Latvijas kinoteātris savu simtgadi atzīmēja nevis ar vienu sarīkojumu, bet tas tika izvērsts kā nozīmīgs kultūras un mākslas nozares notikums un svētki skatītājiem visa 2023. gada garumā. Kinoteātris piedāvāja īpaši izveidotu un spilgtu filmu, pasākumu un festivālu programmu. Notika 1200 kino seansi, izrādot kopumā 300 Eiropas, Latvijas un pasaules kinofilmas. 

 

2023. gadā kinoteātris “Splendid Palace”, ielūkojoties tā vēsturē, atdzīvināja arhīva fotogrāfijas, to izlasei piešķirot kustību. Katrs radītais kustīgais attēls piedāvā mirkli pirms konkrētā vēsturiskā foto uzņemšanas. Fotogrāfijas var aplūkot kinoteātra mājaslapā. Tika radīta un ieviesta kinoteātra simtgades identitāte, kas izceļ un atdzīvina leģendārus kino citātus un veicina dialogu ar sabiedrību. 

 

Pērn urbānajā kino dārzā “Splendid Garden” kinoteātris piedāvāja simtgades vasaras programmu. Tāpat tika piedāvātas ekskursijas un nodrošināta iespēja radošā veidā izzināt unikālās kinoteātra ēkas un kino vēsturi, iepazīt neparastās neorokoko stilā veidotās telpas, kas glabā ne vienu vien leģendu. Bet septembrī, tuvojoties simtgadei, kas faktiski apritēja 2023. gada 30. decembrī, tika svinīgi atklāta mākslinieka Vilipsōna veidotā "Splendid Palace" ieejas plāksne. 

 

Kinoteātris “Splendid Palace” arvien ir pasaules kinomākslas labāko darbu izrādīšanas vieta, kur demonstrē labu Eiropas un Pasaules kino un notiek Latvijā radītā kino pirmizrādes.  

 

2024. gada 15. februārī Latvijas Pasākumu forums jau ceturto reizi pasniedza Latvijas Pasākumu foruma Izcilības balvas, atzīmējot pasākumu nozares izcilākās norises 2023. gadā. Balvas vadmotīvs – gaisma, kas līdz ar ideju iededz spuldzīti radošos un nemierīgos prātos, liekot mainīt lietu kārtību, radīt jaunas idejas un attīstīt pasākumu  jomas ekosistēmu Latvijā. “Latvijas Pasākumu foruma Izcilības balvas” mērķis ir atzīmēt izcilu darbību pasākumu jomā, izcelt iepriekšējā gada izcilākās gada norises pasākumu nozarē, noteikt nozares izcilības, personības, profesionāļus, izcilākos pasākumus un notikumus. Pasākumu Izcilības balvas uzvarētājus nosaka visa pasākumu nozare balsojot, tā izslēdzot iespējamu žūrijas subjektivitāti.

Citas aktualitātes
“Rīgas nami” piedalās darba iespēju festivālā "Visiem!"
22.05.24

Šā gada 24. maijā SIA “Rīgas nami” piedalīsies darba iespēju festivālā "Visiem!", kur apmeklētājus iepazīstinās ar uzņēmuma darba vakancēm, kā arī aicinās praktiskā veidā iepazīt piedāvāto profesiju darba nianses. 

Vairāk
Pabeigta Rīgas Centrāltirgus sakņu paviljona jumta seguma nomaiņa
23.04.24

Nule kā ekspluatācijā nodots Rīgas Centrāltirgus Sakņu paviljona jumts, kura rekonstrukcija ilga kopš pagājušā gada rudens.

Vairāk
Notiks diskusija par Rīgas Centrāltirgus attīstības modeļiem
15.04.24

SIA “Rīgas nami” un Rīgas Centrāltirgus telpiskās attīstības  koncepcijas izstrādātājs SIA “Wealth.Investments” 18. aprīlī organizē diskusiju par Rīgas Centrāltirgus nākotnes attīstības scenārijiem un iespējamo tirgus funkciju paplašināšanos.

Vairāk