lv
Melngalvju nama apmeklētāju skaits un ieņēmumi pērn pārsniedz pirmspandēmijas laika rekordus

01.02.24

Melngalvju nama apmeklētāju skaits un ieņēmumi pērn pārsniedz pirmspandēmijas laika rekordus, - liecina apkopotie 2023. gada darbības rezultāti. Apmeklētāju skaits pagājušajā gadā salīdzinājumā ar 2019. gadu, kas bija viens no rekorgadiem tūrismā, palielinājies par 12% (līdz 95 600), bet kopējie ieņēmumi pieauguši par 31% (līdz 785 000 EUR). Melngalvju nams kļūst par arvien iecienītāku apmeklējuma un pasākumu norises vietu starp ārvalstu viesiem un arī Latvijas iedzīvotājiem. 

 

Analizējot apmeklētāju 2023. gada statistiku, vairāk nekā 88 % apmeklētāju ir ārzemju tūristi. Melngalvju nams arvien ir viens no ārvalstu tūristu visiecienītākajiem apskates objektiem Rīgā. No ārzemniekiem visvairāk Melngalvju namu apmeklēja tūristi no piecām valstīm – Somijas (10%), Lielbritānijas (9%), Vācijas (9%), Polijas (7%) un Lietuvas (6%). Bet starp ārzemju viesiem ir arī tādu tālu valstu kā Tuvalu, Zālamana salu, Taizemes, Urugvajas, Surinamas, Singapūras, Salvadoras, Nigērijas, Kuka salas, Kotividuāras, Kenijas, Jamaikas un Gvatemalas pārstāvji. 

 

Tāpat pēc pandēmijas perioda, 2023. gadā, novērojama ļoti aktīva saviesīgo pasākumu dzīves atdzimšana, – Melngalvju namam atkal kļūstot par vienu no pieprasītākajām svinību norises vietām Rīgā. Pērn kā svētku vietu Melngalvju namu izraudzījās gan uzņēmumi korporatīvajām svinībām, gan dažādas organizācijas svinīgām apbalvošanas ceremonijām un konferencēm. 

 

Arvien vairāk arī Latvijas iedzīvotāji izvēlas apmeklēt Melngalvju namu, visbiežāk to darot gida pavadībā. Iecienīta ir dalība ikmēneša atvērtajās grupās “Ekskursiju svētdiena” un “Senioru trešdiena”. “Ekskursiju svētdienu” popularitāte pieņemas spēkā, dažu svētdienu tiek nokomplektētas pat trīs ekskursantu grupas. Pērn svētdienās kopā Melngalvju namu apmeklējusi 51 ekskursantu grupa, kopā pulcējot vairāk nekā 1200 viesu, un ekskursijas notikušas trijās valodās. Arī kopš 2023. gada marta reizi mēnesī organizētās “Senioru trešdienas” top arvien vairāk iecienītas vecāko paaudžu vidū. Seniori no dažādiem novadiem ierodas pat veseliem kolektīviem, rezervējot individuālas ekskursijas sev vēlamā laikā. 

 

Savukārt dzimšanas dienās vai uzņēmuma svētkos apmeklētāji visbiežāk izvēlas “Melnā Mora ceļojumu”, kas ir leģendām apvīta un piedzīvojumiem bagāta ekskursija ar aktivitātēm, kas iepazīstina ar dzīvi Melngalvju namā pirms vairākiem gadsimtiem. 

 

Melngalvju nams jau piecus gadus aktīvi sadarbojas arī ar kultūrizglītības programmu “Latvijas skolas soma”, nodrošinot iespēju skolēniem iepazīt Melngalvju nama un Rīgas vēsturi. 2023. gadā Melngalvju namu apmeklēja gandrīz 5000 skolēnu no visas Latvijas (aizvadītajos piecos gados kopā - vairāk nekā 23 000). 

 

"Svinot šogad Melngalvju nama uzcelšanas 690. gadadienu un atjaunotā nama 25 gadu jubileju, gatavojam vairākus jaunus piedāvājumus un pārsteigumus viesiem. Lai vairotu izziņas bagātību un uzlabotu nama apmeklētāju lietotāju pieredzi, veidojam audio gidu, kas būs kā dāvana namam jubilejā no Melngalvju nama komandas. Audio gids top septiņās vispopulārākajās nama apmeklētāju valodās (latviešu, lietuviešu, igauņu, somu, poļu, angļu un vācu valodās) un būs sagatavots, sākoties vasaras sezonai. Tā ceram viesus iepriecināt ar iespēju saistošu informāciju par namu dzirdēt savā valodā,” informē Melngalvju nama vadītāja Linda Lūkina-Kalda

 

Melngalvju nams ir atvērts apmeklētājiem katru dienu no plkst. 10.00 līdz 17.00, un tas piedāvā daudzveidīgas ekskursijas un aktivitātes, kā arī vietu pasākumu un svinību rīkošanai. Melngalvju nama apmeklējums ir laba iespēja iepazīt Latvijas kultūrvēsturiskās bagātības un saturīgi pavadīt laiku. 

Citas aktualitātes
“Rīgas nami” piedalās darba iespēju festivālā "Visiem!"
22.05.24

Šā gada 24. maijā SIA “Rīgas nami” piedalīsies darba iespēju festivālā "Visiem!", kur apmeklētājus iepazīstinās ar uzņēmuma darba vakancēm, kā arī aicinās praktiskā veidā iepazīt piedāvāto profesiju darba nianses. 

Vairāk
Pabeigta Rīgas Centrāltirgus sakņu paviljona jumta seguma nomaiņa
23.04.24

Nule kā ekspluatācijā nodots Rīgas Centrāltirgus Sakņu paviljona jumts, kura rekonstrukcija ilga kopš pagājušā gada rudens.

Vairāk
Notiks diskusija par Rīgas Centrāltirgus attīstības modeļiem
15.04.24

SIA “Rīgas nami” un Rīgas Centrāltirgus telpiskās attīstības  koncepcijas izstrādātājs SIA “Wealth.Investments” 18. aprīlī organizē diskusiju par Rīgas Centrāltirgus nākotnes attīstības scenārijiem un iespējamo tirgus funkciju paplašināšanos.

Vairāk