lv
Melngalvju nams jubilejas gadā tiek pie atjaunotām grīdām

27.03.24

Melngalvju nams uzcelšanas 690 gadu un atjaunošanas 25 gadu jubileju šogad sagaida ar atjaunotām grīdām reprezentablajās un greznajās nama telpās - Svētku un Lībekas zālēs, Komponistu galerijā un - Hāberlandes kāpnēm.

 

“Jubilejas gadā namam tiek dāvināti uzlabojumi, lai tas vēl daudzus gadus priecētu viesus gan ikdienas apmeklējumā, gan svinīgos sarīkojumos un citos pasākumos,” stāsta Melngalvju nama vadītāja Linda Lūkina-Kalda. “Tagad Svētku zālē var spoguļoties ne tikai spoguļos, bet arī saulainā dienā saule skaisti atspīd atjaunotajā grīdā. Otrā stāva zāles ir jau piedzīvojušas daudzus svētku stāstus, tagad uzspodrinātajām telpām ir laiks sagaidīt atkal jaunus piedzīvojumus, smieklus un dejas.” 

 

Īsā laikā šogad ir restaurētas Melngalvju nama telpu grīdas 542 m2 kopplatībā. Darbi ietvēra grīdu slīpēšanu, špaktelēšanu un trīskāršu lakošanu. Grīdu atjaunošanu veica konkursā izraudzītā AS “Būvuzņēmums Restaurators”, SIA “Rīgas nami” novirzot šim mērķim 19 600 eiro. 

 

Lai Melngalvju nama telpu grīdas varētu pastāvīgi lepoties ar spožumu, paredzēts turpmāk reizi gadā īstenot to lielo apkopi, kas ietvers ģenerāltīrīšanu, grīdu matēšanu un pārlakošanu. 

 

Restaurētās grīdas nav vienīgā dāvana, ko Melngalvju nama apmeklētāji saņem un varēs novērtēt namam nozīmīgās dubultās jubilejas gadā. Lai bagātinātu izziņas iespējas, uzlabotu nama apmeklētāju pieredzi un vairotu ērtības, Melngalvju nama komanda patlaban veido audio gidu septiņās vispopulārākajās nama apmeklētāju valodās (latviešu, lietuviešu, igauņu, somu, poļu, angļu un vācu valodās). Audio gidu plānots apmeklētājiem piedāvāt vasarā. Viesiem būs iespēja ekskursijas laikā saistošu informāciju par namu noklausīties savā dzimtajā valodā un vēl septiņās valodās. 

Citas aktualitātes
“Rīgas nami” piedalās darba iespēju festivālā "Visiem!"
22.05.24

Šā gada 24. maijā SIA “Rīgas nami” piedalīsies darba iespēju festivālā "Visiem!", kur apmeklētājus iepazīstinās ar uzņēmuma darba vakancēm, kā arī aicinās praktiskā veidā iepazīt piedāvāto profesiju darba nianses. 

Vairāk
Pabeigta Rīgas Centrāltirgus sakņu paviljona jumta seguma nomaiņa
23.04.24

Nule kā ekspluatācijā nodots Rīgas Centrāltirgus Sakņu paviljona jumts, kura rekonstrukcija ilga kopš pagājušā gada rudens.

Vairāk
Notiks diskusija par Rīgas Centrāltirgus attīstības modeļiem
15.04.24

SIA “Rīgas nami” un Rīgas Centrāltirgus telpiskās attīstības  koncepcijas izstrādātājs SIA “Wealth.Investments” 18. aprīlī organizē diskusiju par Rīgas Centrāltirgus nākotnes attīstības scenārijiem un iespējamo tirgus funkciju paplašināšanos.

Vairāk