lv
Vidzemes tirgus atklāj vasaras tirgošanās sezonu

29.04.24

Trešdien, 15. maijā, atklāsim jau otro Vidzemes tirgus Nakts tirgus sezonu. Arī šogad katru trešdienas vakaru tiekamies, lai labā noskaņojumā pirktu un pārdotu, taču sezonas atklāšanas pasākums, protams, būs notikumiem piepildīts – ierasto lauku labumu tirdzniecību papildinās našķi un gardi dzērieni, laba mūzika un aktivitātes lieliem un maziem.

 

Svētku svinēšana notiks no plkst. 16.00 līdz 22.00.

 

Sezonas atklāšanas svētki tiks ievadīti ar diskusiju plkst. 15.00 par Vidzemes tirgus attīstību, kuras laikā iepazīstināsim gan ar tirgus īpašnieka SIA “Rīgas nami” aktualitātēm tirgu attīstībā, gan iniciatīvām aprites ekonomikā un energoefektivitātē.

 

Pēc diskusijas interesentiem būs iespējams piedalīties ekskursijā pa Vidzemes tirgu, iepazīstot tirgus vēsturi un attīstības iespējas.

 

Plkst. 16.00 kādreizējā Piena paviljona telpās notiks Fonda atvērtai sabiedrībai DOTS, Eiropas Kustība Latvijā un Latvijas Novusa federācija rīkotais novusa turnīrs “Kijas diplomātija”, kurā ikviens interesents varēs mēroties spēkiem ar Eiropas Parlamenta deputātu kandidātiem, NVO pārstāvjiem un citiem novusa  cienītājiem.

 

Vakara izskaņā Vidzemes tirgus apmeklētājus veldzēs mūziķa un komponista Edgara Šubrovska balss. Edgars Šubrovskis spēlē grupā Juuk, tāpat zināms kā ansambļu Manta, Hospitāļu iela, Gaujarts un Kartāga dalībnieks, bet šad un tad uz skatuves kāpj ar sievu Sniedzi. Šī būs tā reize, kad varēsim baudīt šo duetu.

 

Vidzemes tirgus ir viens no visvecākajiem lielajiem Rīgas tirgiem, kas bija galvaspilsētā pirmais, kurā bija izbūvēti labiekārtoti paviljoni. Tā 1902. gada 15. oktobrī Brīvības un Matīsa ielas stūrī tika atklāti divi Aleksandra tirgus paviljoni – pirmā slēgta tipa tirdzniecības halle Rīgā gaļas tirdzniecībai un atklātā halle – citu pārtikas produktu tirgošanai. Tirgus ēku autors bija Rīgas pilsētas galvenais arhitekts Reinholds Šmēlings. Šo tirgu ar nosaukumu “Vidzemes tirgus” pazīstam kopš 1924. gada. Savā mūžā tas piedzīvojis daudz pārmaiņu - uzplaukuma gadus un grūtus laikus. Kopš pērnā gada vasaras Vidzemes tirgū trešdienās darbojas Nakts tirgus, kur var nopirkt dažādus lauku labumus un citus gardumus. Tirgošanās nakts tirgū notiks ik trešdienu no plkst. 16.00 līdz 20.00, bet katru dienu Vidzemes tirgus, ko tautā dēvē arī par Matīsa tirgu, būs atvērts no plkst. 7.00 līdz 20.00.

Citas aktualitātes
Rīgas Centrāltirgū atklāts šogad pirmais no jauna izbūvēts dzeramā ūdens brīvkrāns
19.07.24

Šonedēļ atklāts pirmais no šogad iecerētajiem jaunajiem Rīgas pilsētas dzeramā ūdens brīvkrāniem – tas atrodas Rīgas Centrāltirgus atklātajā teritorijā, laukumā starp Gaļas un Piena paviljoniem.

Vairāk
Kinoteātris “Splendid Palace” piedāvā telpu nomu bērnu svētkiem
15.07.24

Attīstot un pilnveidojot savu pakalpojumu klāstu, kinoteātris “Splendid Palace” piedāvā jaunu kinoteātra apmeklējuma pieredzi jaunākajai paaudzei  – bērnu ballītes ar kino skatīšanos.

Vairāk