lv
Vidzemes tirgus dzimšanas dienas apmeklētāji kopīgi veidos tā nākotnes tēlu

17.10.23

Trešdien, 18. oktobrī, Vidzemes tirgus ar īpašu pasākumu svinēs dzimšanas dienu, kuras apmeklētājiem būs iespēja mākslinieces vadībā piedalīties kopīgas tirgus nākotnes gleznas radīšanā, noklausīties koncertu un pavadīt vakaru jaukā gaisotnē, apmeklējot arī tirgus Piena paviljona telpas. Svētku svinēšana notiks no plkst. 17.00 līdz 22.00.

 

“Vidzemes tirgus ir kā magnēts, kas visos laikos piesaistījis cilvēkus. Ļaudis šeit nāk iepirkties, satikties, pārdot un ne tikai,” uzsver SIA “Rīgas nami”, kas apsaimnieko Vidzemes tirgus teritoriju, valdes priekšsēdētāja Baiba Beatrise Sleže. “Ņemot vērā šo īpašo vilkmi un redzot, ka iedzīvotāji ilgojas pēc šīs tirdzniecības un satikšanās vietas, mūsu uzdevums un reizē liela atbildība ir uzturēt pastāvīgu dzīvīgumu un aktivitāti šai vietā, kamēr kopā ar pilsētu panāksim kopīgu vienošanos, kādu mēs šo teritoriju vēlamies redzēt un attīstīt vidējā termiņā un ilgākā nākotnē.”

 

Vidzemes tirgus ir viens no visvecākajiem lielajiem Rīgas tirgiem, kas bija galvaspilsētā pirmais, kurā bija izbūvēti labiekārtoti paviljoni. Tā 1902. gada 15. oktobrī Brīvības un Matīsa ielas stūrī tika atklāti divi Aleksandra tirgus paviljoni – pirmā slēgta tipa tirdzniecības halle Rīgā gaļas tirdzniecībai un atklātā halle – citu pārtikas produktu tirgošanai. Tirgus ēku autors bija Rīgas pilsētas galvenais arhitekts Reinholds Šmēlings. Šo tirgu ar nosaukumu “Vidzemes tirgus” pazīstam kopš 1924. gada. Savā mūžā tas piedzīvojis daudz pārmaiņu - uzplaukuma gadus un grūtus laikus. Kopš šā gada vasaras Vidzemes tirgū trešdienās darbojas Nakts tirgus, kur var nopirkt dažādus lauku labumus un citus gardumus.

 

Vidzemes tirgus dzimšanas dienas svinībās 18. oktobrī no plkst. 17.00 līdz 22.00 klātesošie varēs iesaistīties vairākās aktivitātes, tostarp kopā ar mākslinieci un kultūras žurnālisti Aneti Lesīti ikvienam pasākuma apmeklētājam būs iespēja Piena paviljonā ar savu otas triepienu palīdzēt radīt lielformāta gleznu “Tirgus rītdiena”.

 

Māksliniece Anete Lesīte, kura izveidojusi arī biedrību “Kultūrslānis” kultūras vērtību un mantojuma apzināšanai, saglabāšanai un jaunu radīšanai, akcentē: “Vidzemes tirgum sabiedrības atmiņās ir nozīmīga vieta. To atjaunojot, tas varētu kļūt arī par kultūrvietu, kur apvienojas vides kultūra ar arhitektūru, ēšanas kultūra ar iepirkšanās kultūru, ziedi un dārzeņi, augļi un daudzas citas dabas veltes un lauksaimnieku izaudzētais, un te varētu būt vieta arī daiļajām mākslām - izstāžu galerija, skatuvīte mūzikai, cirkam un teātrim.” Viņa vēlas, lai Vidzemes tirgus dzimšanas dienas svinības kļūst par radošu brīdi ikvienam svētku dalībniekam un koprades gleznā ir iespēja apvienot vēsturisko ar mūsdienu pasauli - no pagātnes, caur tagadni uz atdzimstošā Vidzemes tirgus nākotni.

 

Vidzemes tirgus dzimšanas dienas ballītes laikā būs atvērta viena no nozīmīgākajām Vidzemes tirgus ēkām - Piena paviljons, kur šobrīd aktīva tirdzniecība vairs nenotiek, tāpēc tagad izbaudāms telpas arhitektoniskais šarms un pagātnes elpa.  Tāpat ballītes viesiem būs iespēja noklausīties jaunās dziesminieces Melisas Deboras Kaškuras akustisko koncertu. Viņa ir Austrasbērns, īsts tīrradnis, viņas izpildījumā skanēs Imanta Kalniņa, Haralda Sīmaņa, Ulda Ozola, Arņa Miltiņa, Ievas Akurateres un citu dziesminieku melodijas, kuras sildīs mūsu sirdis oktobra vakarā.

 

Lai satikšanos ballītē varētu papildināt, bagātināt ar kāda cienasta, ēdiena, tostarp silta, vai garduma iegādi, visa vakara garumā pasākumā piedalīsies vairāki ēdinātāji un tirgotāji. Vakara izskaņā varēs nogaršot konditorejas “Sala” sarūpēto svētku kliņģeri.

 

Turpmāk, no 25. oktobra, tirgošanās nakts tirgū notiks ik trešdienu no plkst. 16.00 līdz 20.00, tai būs vietas zem nojumes vai ap to, kur patverties nelabvēlīgos laikapstākļos. Bet katru dienu Vidzemes tirgus, ko tautā dēvē arī par Matīsa tirgu, būs atvērts no plkst. 7.00 līdz 20.00.

 

Vidzemes tirgu, Rīgas Centrāltirgu un tirgu “Latgale” Rīgā apsaimnieko SIA “Rīgas nami”. SIA “Rīgas nami” ir Latvijā lielākais pašvaldībai piederošo īpašumu un galvaspilsētas iestāžu, sociālo dzīvojamo māju, pašvaldības tirgu teritoriju un tajās esošo ēku apsaimniekotājs un pārvaldītājs, telpu iznomātājs un jauno projektu attīstītājs, kā arī pasākumu centru Splendid Palace un Melngalvju nams īpašnieks. Par tādu tas kļuva pērn reorganizācijas laikā apvienojot četras Rīgas pašvaldības kapitālsabiedrības – SIA “Rīgas Centrāltirgus”, SIA “Rīgas pilsētbūvnieks”, SIA “Rīgas Nami” un SIA “Rīgas serviss”.

Citas aktualitātes
“Rīgas nami” piedalās darba iespēju festivālā "Visiem!"
22.05.24

Šā gada 24. maijā SIA “Rīgas nami” piedalīsies darba iespēju festivālā "Visiem!", kur apmeklētājus iepazīstinās ar uzņēmuma darba vakancēm, kā arī aicinās praktiskā veidā iepazīt piedāvāto profesiju darba nianses. 

Vairāk
Pabeigta Rīgas Centrāltirgus sakņu paviljona jumta seguma nomaiņa
23.04.24

Nule kā ekspluatācijā nodots Rīgas Centrāltirgus Sakņu paviljona jumts, kura rekonstrukcija ilga kopš pagājušā gada rudens.

Vairāk
Notiks diskusija par Rīgas Centrāltirgus attīstības modeļiem
15.04.24

SIA “Rīgas nami” un Rīgas Centrāltirgus telpiskās attīstības  koncepcijas izstrādātājs SIA “Wealth.Investments” 18. aprīlī organizē diskusiju par Rīgas Centrāltirgus nākotnes attīstības scenārijiem un iespējamo tirgus funkciju paplašināšanos.

Vairāk